Wykładowcy Uczelni Świadomego Terapeuty 38

Sankar Lal Sivasankaran Nair

Sankar Lal Sivasankaran Nair

Terapeuta Ajurwedyjski, nauczyciel południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu

Pochodzi z miasta Thiruvananthapuram (Kerala, Indie). Jest dyplomowanym terapeutą ajurwedyjskim i nauczycielem południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu, której element stanowi system leczniczy kalari chikitsa. Jego pierwszymi nauczycielami ? zarówno w zakresie ajurwedy, jak i kalarippajattu ? byli dziadek i ojciec.

Bio

Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort).
Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital.
Południowy styl kalarippajattu trenuje od 1990 roku. Od 2008 roku mieszka we Wrocławiu.
Uczy kalarippajattu ? prowadzi regularne zajęcia we Wrocławiu oraz warsztaty w Polsce i zagranicą ? i prowadzi praktykę ajurwedyjską.
Jego praktyka charakteryzuje się doskonałą znajomością technik masażu ajurwedyjskiego, a także anatomii i fizjologii, połączoną z głębokim wglądem w procesy psychiczne i duchowe, które przechodzą jego pacjenci. Dzięki temu umiejętnie i holistycznie dobiera terapie i daje zalecenia, biorąc pod uwagę wiele aspektów ludzkiego życia.

Więcej o doświadczeniu Sankara Lal Sivasankaran Nair
  • od 2013 ? dziś: Współpraca z Integrative Medical Center we Wrocławiu
  • 2012-2013: Terapeuta ajurwedyjski i masażysta w Holistic Home Sangam (hhsangam.pl) oraz pureyoga (pureyoga.pl) we Wrocławiu
  • 2010-2011: Domowe masaże ajurwedyjskie, Wrocław
  • 2009: Kurs ajurwedy i marmy chikilsy w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda oraz praktyka masażu ajurwedyjskiego u fizjoterapeuty i mistrza kalarippajattu B. S. Jacoba w Thiruvananthapuram (Indie)
  • 2007: Terapeuta ajurwedyjskiego systemu panchakarma w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital w Thiruvananthapuram (Indie);
  • 2006-2007: Profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich w Thiruvananthapuram (Indie);
  • 2002-2004: Praktyka w zakresie medycyny ajurwedyjskiej i lecznictwa u dra P.S. Sharmy w Thiruvananthapuram (Indie).

Wykładowca w Uczelni Świadomego Terapeuty 38

Sankar Lal Sivasankaran Nair
Ajurweda