Kurs

Szkoła  Świadomego Rodzica

Drogi Rodzicu,

zapraszamy Cię w niezwykłą podróż po Rodzicielstwie. Poznasz siebie w tej roli na wszystkich poziomach swojego życia. Dotkniemy to co widać i zajrzymy do tego czego nie widać, ale często najmocniej determinuje nasze rodzinne relacje.
Świat emocjonalny Twój i Twojego dziecka to potężna siła budująca lub niszcząca relacje w rodzinie. Wspólnie rozpoznamy ten świat i nauczymy Cię, jak się w nim bezpiecznie poruszać.

6 MIESIĘCY NAUKI

6 modułów obejmuje wiedzę, praktykę i prace warsztatową. Raz w miesiącu spotkamy się w weekend (sobota-niedziela).

WIDZIMY SIĘ W GDAŃSKU

Kurs odbywa się stacjonarnie w naszej Uczelni Świadomego Terapeuty 38 w Gdańsku –  Al. Zwycięstwa 46/1.

DYPLOM CKU

Po zakończeniu kursu Uczestnik dostaje dyplom ukończenia nauki wydany przez Uczelnię Świadomego Terapeuty 38 ?
? Centrum Kształcenia Ustawicznego.

KAMERALNA GRUPA

 Pracujemy w kilku/kilkunastoosbowych grupach. Umożliwia to pracę w grupie zaufanych osób, dzięki czemu możemy w bezpiecznej przestrzeni zgłębiać tematy.

Zależy nam, abyś poczuł się pewnie w roli i kompetencjach RODZICA.

Program przygotowany jest tak, abyś wybudował w sobie głębokie rozumienie wzajemnych powiązań przyczyn i skutków, wpływów i zależności, których nie do końca bywamy świadomi a doświadczamy w relacji z dzieckiem jako ?błędy wychowawcze? czy rodzicielskie frustracje. Chcemy, aby Macierzyństwo i Ojcostwo stały się dla Was źródłem radości i wypełniły ciepłem i bliskością.

W czasie Kursu wyposażymy Cię i w wiedzę i w umiejętności, abyś mógł się rozgościć w przyjemności bycia rodzicem i byś sobie samodzielnie radził z wszelkimi wyzwaniami.

Dziecko jest skarbem, które prowadzimy ścieżką do świata dorosłości. Jako rodzicom, zależy nam, by nasze dorosłe dzieci były w nim bezpieczne, szczęśliwe, zdrowe i zaradne. Nie jesteś w stanie nie popełniać na tej drodze błędów, ale możesz uniknąć tych kardynalnych, a z pozostałymi będziesz potrafił się zmierzyć i zniwelować ich negatywny wpływ. Będziesz mógł świadomie tworzyć swojemu dziecku takie środowisko, by wzrastało w zaufaniu do siebie, w poczuciu własnej wartości, szacunku i miłości. I z tymi wartościami weszło w swoje dorosłe życie.
Umiejętności zdobywać będziesz poprzez liczne ćwiczenia, a doświadczanie różnych sytuacji wziętych z życia, w praktyczny sposób pokażą Ci jak reagować, gdy pojawią się trudne sytuacje wychowawcze.

Świadomi Rodzice, to spokojne i szczęśliwe Dzieci.

Jeśli przygotowujesz się do roli Rodzica ten kurs będzie dla Ciebie skarbnicą wiedzy o macierzyństwie i ojcostwie, dzięki której wejdziesz w ten świat na wyższym poziomie świadomości. Pracując ze sobą w tej przestrzeni przed poczęciem potomka, możesz tak transformować kluczowe podświadome programy i przekonania rodzinne i rodowe dotyczące relacji rodzinnych, by już ich nie przekazywać swoim dzieciom (dziedziczenie pozagenetyczne). W ten sposób również możemy kształtować Los swoich dzieci i jakość doświadczeń okresu prenatalnego i niemowlęcego.
Małgorzata IRI Jakubowska, prowadząca zajęcia Ustawień Systemowych

Co daje Szkoła Świadomego Rodzica?

Po ukończeniu Kursu będziesz wiedział:

  • Czym jest system rodzinny i jaki mają wpływ jego członkowie na siebie wzajemnie.
  • Czym jest macierzyństwo i ojcostwo oraz rola rodzica.
  • Jak komunikować się w rodzinie, by nie generować konfliktów.
  • Jak stawić granice, by tworzyć bezpieczny świat wyborów.
  • Jak przekazywać dziecku ważne dla Ciebie wartości.
  • Jak radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka.
  • Jak radzić sobie z własną emocjonalnością.
  • Jak wzmacniać ważne chwile w rozwoju dziecka i niwelować konsekwencje ich zakłóceń.
  • W jaki sposób rozwiązywać konflikty w rodzinie.
Małgorzata IRI Jakubowska, prowadząca zajęcia Ustawień Systemowych

Dla kogo jest Szkoła Świadomego Rodzica?

Kurs skierowany jest do:

  • Rodziców dzieci lub nastolatków
  • Kobiet i Mężczyzn, świadomie przygotowujących się do bycia mamą lub tatą

Ten kurs odpowiada na pytania:

  • Jak sprawić by rodzicielstwo stało się źródłem osobistego zadowolenia?
  • Jak w świadomy sposób wspierać dziecko na jego drodze ku dorosłości?
  • Jak radzić sobie z kryzysowymi sytuacjami w życiu rodziny?
  • Jak w pogłębiony sposób rozpoznać język własnej rodziny i swobodnie się nim posługiwać?
  • Jak cieszyć się swoją różnorodnością i właściwie ją doceniać?
  • Jak rozmawiać, by dzieci słuchały?
  • Jak słuchać, by dzieci mówiły?
  • Jak unikać przeniesień w relacje rodzinne swoich nieprzeżytych spraw?
  • Jak niwelować wpływ podświadomych programów, uwikłań i przekonań rodzinnych i rodowych na dziecko?

Poznaj unikatowość kursu:

 1.  Skoncentrowana dawka wiedzy, zweryfikowanej i sprawdzonej przez nas w praktyce – i osobistej i zawodowej.
 2. Intensywna praktyka poprzez liczne ćwiczenia sytuacji 'wziętych z życia’.
 3. Możliwość pracy warsztatowej, która znacząco poszerza świadomość własnego rodzicielstwa i niweluje wpływ trudności, jakie mogą się w nim pokazać.
Moduły kursu
 • System rodzinny – co to?
 • Porządki Miłośći (macierzyństwo, ojcostwo)
 • Rola: MAMA, TATA
 • Etapy życia w dzieciństwie
 • Do czego dążę w wychowaniu
 • Emocjonalność i Granice – nauka wolności
Godziny zajęć

Każdy zjazd będzie miał następującą strukturę czasową:

 • sobota 09:00 – 19:00 (z przerwą obiadową)
 • niedziela 09:00 ? 16:00 (z przerwą obiadową)

Autorski program stworzony przez praktyków:

mgr Agnieszka Kowalewska

Pedagog Montessori wszystkich poziomów kształcenia, matematyk, terapeuta rodzinny, terapeuta ustawień systemowych, trener świadomej komunikacji, trener zarządzania konfliktem. Założyciel żłobków, przedszkoli i szkoły podstawowej Montessori. Twórca Uczelni Świadomego Terapeuty. W życiu prywatnym mama trójki dzieci w wieku szkolnym i studenckim. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z rodzicami i rodzinami pozwoliło Agnieszce na badania i poznawania istotnych zależności i wpływów komunikacji, systemu rodzinnego, zasobów i potencjałów członków rodziny na funkcjonowanie wszystkich członków rodziny wewnątrz systemu. Wieloletnie prace nad procesami komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej pozwoliło na stworzenie autorskiego programu uzdrawiającej pracy z rodzinami. Wykładowca rozwoju osobistego i komunikacji. W swojej pracy terapeutycznej pracuje zarówno z nastolatkami, osobami dorosłymi ale i całymi rodzinami doprowadzając wraz z nimi do zmiany w funkcjonowaniu na wyższym poziomie świadomości co bezpośrednio się przekłada na ich komfort wspólnego życia.

mgr Małgorzata IRI Jakubowska

Mama, Babcia, Terapeutka Ustawień Systemowych, Wykładowca UŚT38. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku ?Uważność i Współczucie. Podstawy Badania Psychoterpaia? O skuteczności Ustawień systemowych przekonała się już w 2000r., gdy szukała nowych, niekonwencjonalnych rozwiązań dla problemów w swoich relacjach rodzinnych. Zainspirowana tym doświadczeniem, w kolejnych latach rozwinęła swoją wiedzę, praktykę i doświadczenie w działalność terapeutyczną. Od kilku lat sama prowadzi konsultacje i warsztaty Ustawień Systemowych, przywracając w rodzinach i związkach spokój i zdrowie. W swojej pracy integruje metody i techniki zaczerpnięte z nurtów psychoterapii opartych na uważności oraz pracy ze skutkami traum okresu dzieciństwa, okołoporodowych i prenatalnych. Dziś swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się ze Studentami, przygotowując ich do roli Terapeuty.

Informacje szczegółowe

Miejsce:

Uczelnia Świadomego Terapeuty 38
Al. Zwycięstwa 46/1
80-210 Gdańsk

Warunki finansowe

Wpłata wpisowego w kwocie 350 zł oraz podpisanie umowy daje gwarancję wpisania na listę (wpisowe jest bezzwrotne). Aby poznać całkowitą cenę kursu, podaj swojego maila w górnej części strony i wciśnij 'Chcę poznać szczegóły’.
Wpłata na konto 87 1050 1764 1000 0090 8075 8734 Uczelnia Świadomego Terapeuty 38 sp. z o.o. Al. Zwycięstwa 46/1, 80-210 Gdańsk (w tytule proszę podać nazwę Kursu oraz Imię i Nazwisko).

Zapisz się na kurs Szkoła Świadomego Rodzica

WYKŁADOWCY
MGR AGNIESZKA KOWALEWSKA
MGR MAŁGORZATA IRI JAKUBOWSKA

Informacje i zapisy:

tel. + 48 519 677 688
e-mail: sekretariat@szkolaterapeutow.pl

 

Jesteś zainteresowany? Uzupełnij formularz, a my odezwiemy się do Ciebie