Kurs zawodowy

Terapeuta Holistyczny

12 MIESIĘCY NAUKI

Roczny kurs, na który składa się 188 godzin nauki i praktyk. Raz w miesiącu spotykamy się od piątku do niedzieli.

WIDZIMY SIĘ W REALU

Kurs odbywa się stacjonarnie w naszej Uczelni Świadomego Terapeuty 38 w Gdańsku –  Al. Zwycięstwa 46/1.

ZAŚWIADCZENIE CKU

Po zakończeniu kursu uczestnik dostaje nie tylko dyplom zawodowy wystawiony przez Uczelnię, ale także zaświadczenie od Centrum Kształcenia Ustawicznego, co stanowi potwierdzenie nabytych przez niego kompetencji.

KAMERALNA GRUPA

Pracujemy w kilku/kilkunastoosobowych grupach. Umożliwia to pracę w grupie zaufanych osób, dzięki czemu głębiej możemy wchodzić w tematy.

Zapraszamy na roczny kurs Terapeuta Holistyczny!

Skupienie uwagi na leczeniu choroby konkretnego narządu ciała ? to za mało. Potrzebujemy widzieć całego człowieka. Choroba, natrętne myśli czy zalew niechcianych emocji to tylko skutek zakłóceń w przepływie Energii. Potrzebujemy holistycznie uzdrowić człowieka w jego pełnej istocie ?na poziomie Ciała, Umysłu i Ducha. Potrzebujemy transtransformować międzypokoleniowe traumy, zmieniać stare schematy i przywracać harmonię naszym systemom energetycznym. Potrzebujemy aktywnie zadbać o dobrostan człowieka i aktywnie tworzyć przestrzeń ZDROWIA. Dla siebie i dla przyszłych pokoleń.

W odpowiedzi przygotowaliśmy Kurs Terapeuta Holistyczny. Zaprosiliśmy do współpracy znakomite Wykładowczynie. Powstał program, który obejmuje szeroki zakres wiedzy obejmujący energetykę i aspekty duchowe i możliwości umysłu człowieka, podane w skoncentrowanej formie. Po ukończeniu kursu absolwenci będą w pełni przygotowani do podjęcia działalności terapeutycznej w ramach nowego zawodu.

Jako Terapeuta Holistyczny będziesz uzdrawiać Człowieka – na poziomie Ciała, Umysłu i Ducha.

W swojej praktyce terapeutycznej dostrzegamy, że bardzo wiele chorób jest skutkiem zakłóceń występujących w przestrzeni Energii lub Duchowości. Na naszych oczach zmienia się świat i mentalność społeczna. Jesteśmy świadkami ponownego łączenia się świata nauki i medycyny alternatywnej. Holistyczne podejście sprawdza się już nie tylko w odniesieniu do pojedynczego człowieka, ale do całych społeczności i całego spektrum relacji jakie tworzymy z otaczającym nas światem. Ten kurs przygotowuje Terapeutów, którzy będą świadomie współtworzyć tę zmianę.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Terapeuta Holistyczny jest dla Ciebie jeśli:

 •  pragniesz zdobyć nowy zawód i zacząć pomagać ludziom
 •  już pracujesz z ludźmi, ale chcesz wzbogacić swój dotychczasowy warsztat pracy
 •  szukasz dla siebie dalszej możliwości rozwoju, by uzyskać nową wiedzę i znacząco poszerzyć swoją percepcję Rzeczywistości
 • lubisz integrować w swojej pracy różne metody i techniki uzdrawiania a człowieka i jego dobrostan stawiasz w centrum swojej uwagi

Aby wziąć udział w kursie wystarczy, że jesteś osobą pełnoletnią. Nie wymagamy specjalnych zdolności czy umiejętności. Program kursu jest opracowany tak, by przygotować Cię do samodzielnej praktyki zawodowej Terapeuty Holistycznego, również w sytuacji, gdy nie masz żadnego wcześniejszego doświadczenia. Wykładowcy kierunku są praktykami, a dzięki swoim umiejętnościom pedagogicznym, potrafią elastycznie dostosować sposób przekazywanej wiedzy i ćwiczeń do potrzeb Studentów i poziomu ich zaawansowania.

CO JEST DLA NAS WAŻNE

 • Twoja ciekawość nowego
 • otwarty umysł
 • zaangażowanie
 • gotowość do zmiany
Małgorzata IRI Jakubowska, prowadząca zajęcia Ustawień Systemowych
Małgorzata IRI Jakubowska, prowadząca zajęcia Ustawień Systemowych

Podczas kursu:

Terapeuta Holistyczny wspiera naturalny proces uzdrawiania człowieka z poziomu Ciała, Umysłu i Ducha.

 • zyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu bioenergoterapii, wpływu 5 żywiołów na osobowość i zdrowie (woda, ogień, ziemia, metal, drzewo) , komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, podstaw praktyk duchowych i Ustawień Systemowych
 • doświadczysz wpływu swojej wewnętrznej postawy na jakość terapii i relację klientem (metoda ?Efekt Postawy?)
 • poznasz narzędzia oraz ich zastosowanie, by wspomagać proces terapeutyczny
 • zyskasz podstawy do pracy z traumą, prowadzenia terapii związków par, pracy z dziećmi
 • będziesz potrafił pracować z tym, co stoi za problemem klienta, w Polu osobistym i rodzinnym
 • dowiesz się jak dbać o energetyczne BHP i ochronę podczas pracy w przestrzeniach Energii
 • nauczysz się organizować pracę w gabinecie, własną działalność terapeutyczną oraz wyceniać usługi w zgodzie z energetyczną zasadą wymiany
 • zrozumiesz jaki sposób pomagania pozwala uniknąć efektu wypalenia
 • nauczysz się prowadzić wywiad, diagnozować zakłócenia na poziomie ciała, umysłu i duszy oraz opracować i zastosować holistyczny proces uzdrawiania
 • poznasz znaczenie relacji terapeutycznej i jej wpływ na efekty terapii
 
Małgorzata IRI Jakubowska, prowadząca zajęcia Ustawień Systemowych

Kim będziesz po naszym kursie?

Terapeuta Holistyczny wspiera naturalny proces uzdrawiania człowieka z poziomu Ciała, Umysłu i Ducha.

Po ukończeniu kursu będziesz w pełni wyposażony w przydatną wiedzę i praktyczne umiejętności, by móc rozpocząć własną praktykę terapeutyczną. Będziesz wiedział jak prowadzić holistyczne sesje terapeutyczne w spotkaniu bezpośrednim i na odległość. A w zakresie prowadzonej terapii będziesz mógł:
? uzdrawiać energią
? stosować terapię mentalną i psychologię WuXing
? transformować traumy i uwikłania osobiste międzypokoleniowe.

  Co wyróżnia Uczelnię

  Świadomego Terapeuty 38?

  W UST 38 nie tylko prowadzimy warsztaty i kursy, ale przede wszystkim kształcimy kompetentnych Terapeutów, którzy po zakończeniu programu mogą bez obaw i z naszą pełną rekomendacją prowadzić własne praktyki.

   

  Sprawdź, co otrzymasz zapisując się na Kurs Terapeuty Holistycznego:  

  • zajęcia prowadzone przez wieloletnich praktyków
  • zaangażowanie i pasja Wykładowczyń do dzielenia się wiedzą
  • przyjazne wnętrza i komfortowe warunki do nauki i relaksu
  • szeroka wiedza merytoryczna i praktyczna z zakresu bioenergoterapii, terapii mentalnej i terapii w przestrzeniach duchowych
  • własny indywidualny proces transformujący w trybie warsztatowym
  • praca i zasady bezpiecznego poruszania się w przestrzeniach Energii
  • praktyczne przygotowanie do prowadzenia holistycznych sesji terapeutycznych
  • wskazówki do organizacji gabinetu terapeutycznego oraz własnej działalności teraputycznej

  Autorski program stworzony przez praktyków:

  Renata Michalik

   Mistrz Bioenergoterapeuta, Instruktor Uzdrawiania Pranicznego, Instruktor pedagogiczny nauki zawodu 

  Wieloletni praktyk, który posiada ogrom zdolności i kwalifikacji. Ukończyła Szkołę amerykańsko-filipińską Pranic Energy Healing na trzech poziomach – podstawowy, zaawansowany (uzdrawianie energią kolorów) i ostatni, tj. psychoterapia praniczna. Wśród swojej drogi zdobywania kompetencji miała styczność z takimi kierunkami jak Rozwój Intuici – postrzeganie pozazmysłowe i Jasnowidzenie III stopnia IRS; Radiestezja; Hipnoza; Masaż ATI-AGE; Muzyczna Terapia Dźwiękiem – Kamertony. Uczyła się na takich szkołach jak Pranic Energy Healing, Pranic Lifestyle, Klangakademie Stimmgabeln, które zlokalizowane są m.in. w Ameryce, Australii i Niemczech. Dzięki zdobytej wiedzy aktualnie jest niezwykłym Instruktorem pedagogicznym nauki zawodu.

  mgr Agnieszka Kowalewska

  Terapeuta mentalny, Logoterapeuta, Trener WuXingu psychologicznego, Trener Świadomej Komunikacji, Terapeuta Ustawień Systemowych

  Wszechstronna, wielowymiarowa, łącząca różne aspekty życia, by zbudować mentalny świat wspierający spokój i równowagę w relacji z samym sobą jak i z innymi ludźmi. Specjalista w zarządzaniu konfliktem, matematyk, pedagog, trener komunikacji i filozofii Montessori, nauczyciel alternatywnej pedagogiki Montessori, założyciel pierwszych placówek przedszkolnych i szkolnych Montessori w Szczecinie. Ma naturalny dar odkrywania i rozwijania w pacjentach ich wewnętrznych potencjałów, które stanowią dla nich mocną bazę i wsparcie w procesach zmiany.

  mgr Małgorzata IRI Jakubowska

  Terapeuta Ustawień Systemowych, Bioenergoterapeuta, Instruktor pedagogiczny praktycznej nauki zawodu

  W swojej pracy łączy Ustawienia Systemowe, elementy pracy z traumą oraz narzędzia i techniki zaczerpnięte z nurtów psychoterapii opartych na uważności i współczuciu. Ukończyła w 2015 r. roczne szkolenie w Instytucie Ustawień Systemowych w Warszawie, i od tego czasu prowadzi samodzielną praktykę. Fascynacja tym sposobem rozwiązywania problemów i postrzegania świata pozostała w niej do dziś. W swojej pracy posługuje się wglądem i jasnowidzeniem, jasnowiedzeniem i jasnoodczuwaniem. Rozwój umiejętności pracy w Przestrzeniach duchowych praktykuje u Adama Muzyka.

  Agnieszka Kowalewska Małgorzata IRI Jakubowska warsztat emocje trauma

  Program kursu:

  3 wymiary człowieka = 3 moduły = 3 wykładowców

  Program kursu to rok intensywnej nauki. Przygotowaliśmy liczne wykłady i ćwiczenia. Przejdziesz osobisty proces transformacji ograniczeń na poziomie Ciała, Umysłu i Ducha.

  CIAŁO / uzdrawianie energią / Renata Michalik
  • charakterystyka umiejętności bioenergoterapeuty
  • energia w życiu codziennym, aura (biopole)
  • praca z energiami
  • centra energetyczne (czakry) i ich wpływ na zdrowie
  • kanały energetyczne (meridiany)
  • BHP w pracy z energiami z klientem
  • zasady działania bioenergoterapii na odległość
  • narzędzia wspomagające uzdrawianie energią
  • praktyczne przygotowanie do prowadzenia sesji i wykonywania zawodu
  UMYSŁ / WuXing psychologiczny, terapia mentalna / Agnieszka Kowalewska
  • komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna
  • komunikacja w pracy terapeutycznej
  • mowa ciała, style myślenia i działania
  • blokady w komunikacji
  • praca terapeutyczna u pacjenta lękowego, z problemem granic
  • potrzeby i wartości; język potrzeb; konflikt potrzeb i wartości
  • terapia związków par
  • diagnostyka uwikłań umysłu i tworzenie nowych ścieżek neuronalnych
  • ćwiczenia praktyczne i własna praca z emocjami i granicami
  • trening puszczania, uwalniania emocji metodą Hawkinsa i pozytywnego myślenia
  • podstawy psychologii Wuxing
  • natura żywiołów ? typy osobowości: woda ogień ziemia metal drzewo
  • wpływ żywiołu na nasze zachowanie i zdrowie; narządy i organy podległe
  • terapeutyczna praca z emocjami m.in: lęk gniew brak miłości (syndrom zamkniętego serca), żal, rozpamiętywanie, negatywne projekcje, smutek
  • ćwiczenia praktyczne i własna praca z emocjami i granicami
  DUCH / uzdrawianie w przestrzeni duchowości / Małgorzata IRI Jakubowska
  • duchowe aspekty człowieka: umysł ? dusza ? duch – świadomość
  • przepływ i zasady tworzące dobrostan
  • Pole; Przestrzeń; Rzeczywistość zwykła i niecodzienna
  • świadomość Ciała i wielowymiarowość narządów
  • neuroplastyczność matrycy pochodzeniowej i mózgu
  • siła spójnego pola Umysłu i Serca
  • język traumy i język, który uzdrawia; praca z intencją i afirmacją
  • praca z uwikłaniami i traumami współdzielonymi z wcześniejszymi pokoleniami
  • praca terapeutyczna z dziećmi
  • efekt Postawy i Wgląd ? praktyka ?stawania do Życia?
  • relacja terapeutyczna; porządki pomagania
  • autosuperwizja własnej działalności terapeutycznej
  • wycena usług w energii porządku wymiany
  • praktyka prowadzenia terapii w wizualizacji i z reprezentantami
  • proces własny: integracja osobistych zasobów potrzebnych do pracy terapeutycznej

  POZNAJ NAS

  Organizujemy specjalne webinary i spotkania online, które dają Wam poczuć namiastkę naszej wiedzy i atmosfery UŚT38.
  Nagrania znajdziesz TUTAJ.

  DOFINANSOWENIE NA KURS

  Czy wiesz, że możesz uzyskać dofinansowanie na ten kurs. Wystarczy, że do nas napiszesz, a my pomożemy we wszystkich formalnościach.
  Idź do zakładki kontakt.

  POMOŻEMY CI PO KURSIE

  Nasi absolwenci będą mieli możliwość bezpłatnego umieszczenia swojego ogłoszenia na naszej platformie – Terapeuta UŚT 38 w Twojej okolicy.

  Informacje szczegółowe

  Kurs Terapeuta Holistyczny edycja I 2022/2023 trwa 12 miesięcy. Startujemy na początku przyszłego roku, tj. 2023!

  Miejsce:

  Uczelnia Świadomego Terapeuty 38
  Al. Zwycięstwa 46/1
  80-001 Gdańsk

  Warunki finansowe

  Wpłata wpisowego w kwocie 500 zł oraz podpisanie umowy daje gwarancję wpisania na listę (wpisowe jest bezzwrotne). Aby poznać całkowitą cenę kursu, podaj swojego maila w górnej części strony i wciśnij ?Chcę poznać szczegóły?.

  Wpłata na konto 87 1050 1764 1000 0090 8075 8734 Uczelnia Świadomego Terapeuty 38 sp. z o.o. Al. Zwycięstwa 46/1, 80-210 Gdańsk (w tytule proszę podać nazwę Kursu oraz Imię i Nazwisko).

  UZYSKAJ DOFINANSOWANIE NA KURS
  W Uczelni Świadomego Terapeuty pomagamy naszym studentom  w uzyskaniu dofinansowania na wybrany kurs, ponieważ uważamy, że dobra edukacja i praca z najlepszymi Wykładowcami w Polsce to podstawa, której potrzebuje każdy Terapeuta (jeżeli jesteś zainteresowany, zgłoś się do nas).

  Informacje dodatkowe

  Zadbaj o wygodny strój zapewniający swobodę ruchu i obuwie zmienne na salę.
  Wyżywienie we własnym zakresie.

   

  Zapisz się na kurs Terapeuty Ustawień Systemowych

  WYKŁADOWCY
  RENATA MICHALIK
  AGNIESZKA KOWALEWSKA
  MAŁGORZATA IRI JAKUBOWSKA

  Informacje i zapisy:

  tel. + 48 519 677 688
  e-mail: sekretariat@szkolaterapeutow.pl