Kurs zawodowy

Terapeuta Refleksolog

Terapeuta Refleksolog to kierunek wyjątkowy, jedyny taki w Polsce. Łączy w sobie aspekty pracy refleksologa z pracą terapeuty o holistycznym podejściu do człowieka.

Wyjątkowość metody naszego kształcenia polega na empirycznym podejściu do nauki. Wszystko powinno być osadzone w doświadczaniu – wówczas uczymy się, jak być blisko człowieka, jak być blisko siebie. Uczymy metody kontemplacyjnej, różnicującej, zgłębiającej wielowymiarowo drugiego człowieka.

Wiemy, że do tego, by stać się dobrym terapeutą refleksologiem, potrzebny jest rzetelny warsztat umiejętności pracy manualnej z pacjentami oraz umiejętności prowadzenia pacjenta terapeutycznie.

Kurs dedykowany jest zarówno przyszłym terapeutom jak i osobom, które chcą zająć się Domową Refleksologią.

W naszej szkole umiejętności rozłożone są narastająco. Najpierw uczestnicy kursu poznają podstawy medycyny chińskiej, meridianologii i refleksologii, tak by uczestnicząc później w zajęciach praktycznych z refleksologii, mieć pełne zrozumienie procesów, jakie są uaktywniane poprzez refleksologiczny masaż stóp i głowy. Stopa to mapa naszego organizmu, to też kopalnia wiedzy o jego kondycji i historii. W ostatnim semestrze wchodzimy więc jeszcze głębiej w zagadnienia doskonalące umiejętność diagnozowania, przy okazji przeprowadzając staże kliniczne. Na koniec, już po egzaminie, którym kończy się szkoła, umożliwiamy obycie praktyk w naszej klinice, by w bezpiecznej atmosferze i pod naszą opieką absolwent kursu mógł doświadczyć pracy jeden na jeden z pacjentem.

Umiejętności terapeutyczne zdobywane będą na zajęciach z komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej oraz psychologii WuXingu. To także głęboki proces rozwoju osobistego, który przechodzi każdy, będąc jednocześnie świadkiem i uczestnikiem procesów.

Nie możemy być dobrymi terapeutami, jeśli sami nie posprzątamy w swoim życiu, a gdy to zrobimy, stajemy się wiarygodni i autentyczni wobec pacjentów.

Nasze życie to również energetyka naszego ciała oraz wzajemne oddziaływanie między ludźmi na tym polu. Na naszych zajęciach poznasz podstawowe zasady energetyki człowieka, dowiesz się, jak chronić siebie i na czym polega bezpieczeństwo i harmonia energetyczna w naszym ciele.

Kończąc naszą uczelnię, otrzymujesz Dyplom Terapeuty Refleksologa oraz zaświadczenie o ukończeniu tego kursu z ramienia Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Misja Kursu

Naszą misją jest wydanie na świat kompletnego terapeuty, który oprócz widzenia powierzchowności pacjenta, widzi naturę jego Ciała, Umysłu i Ducha. W Uczelni Świadomego Terapeuty 38 staniesz się prawdziwym terapeutą, a nie specjalistą od techniki manualnej. To wszystko ma za zadanie pomóc człowiekowi, patrząc na niego i jego potrzeby w sposób holistyczny i pomagając mu bez obaw dotrzeć do samego siebie. Pomożemy Ci dokonać w sobie przemiany, aby dotykając pacjenta być w prawdzie ze sobą i tym, co chce się dla kogoś zrobić.

Na Naszą Uczelnię zapraszamy wszystkie osoby chcące promować naturoterapię i Tradycyjną Medycynę Chińską. Poprzez rozwój na poziomie Ciała, Umysłu i Ducha staniesz się godnym polecenia Refleksologiem, a my zagwarantujemy Ci staż kliniczny w trakcie zajęć trzeciego semestru!

Wiedza i umiejętności kursu Terapeuta Refleksolog

• Zgłębisz wiedzę i umiejętności refleksologiczne na głębokim poziomie (manualnym, diagnostycznym i duchowym)
  • Poznasz sekwencje zabiegu refleksologicznego stóp
  • Zgłębisz mistycyzm zabiegu refleksologii głowy i twarzy
  • Poznasz podstawy medycyny chińskiej
  • Zaznajomisz się z medianami
  • Nauczysz się odczytywać informacje z pulsu i z języka
  • Dowiesz się, jak działa zegar narządów
  • Będziesz umiał korzystać z WuXingu podczas diagnozowania i prowadzenia terapii
  • Poznasz naturę człowieka, jego energetykę oraz wpływ emocji na zdrowie
  • Otrzymasz narzędzia świadomej komunikacji ze sobą i innymi
  • Poznasz siłę medytacji, uważności i uziemiania ciała zwiększającą Twoją świadomość samego siebie

Kurs trwa 3 semestry:
Każdy zjazd będzie miał następującą strukturę czasową:

• piątek dwa bloki po 4-godziny 9-13 oraz 14:30-18:30
  • sobota dwa bloki po 4-godziny 9-13 oraz 14:30-18:30
  • niedziela jeden blok 4-godziny 9-13

Wpłata wpisowego w kwocie 500 zł oraz podpisanie umowy daje gwarancję wpisania na listę (wpisowe jest bezzwrotne).
Wpłata na konto 87 1050 1764 1000 0090 8075 8734 Uczelnia Świadomego Terapeuty 38 sp. z o.o. Al. Zwycięstwa 46/1, 80-210 Gdańsk (w tytule proszę podać nazwę Kursu oraz Imię i Nazwisko).

Zapisz się na kurs Terapeuty Refleksologa

WYKŁADOWCA