Wywodzimy się z subiektywności.

Na początku naszego życia jesteśmy przeświadczeni, że wszyscy widzą to co my, że interpretują tak jak my i wnioskują zgodnie z naszym kodeksem wartkości.

Tymczasem z biegiem lat spotykamy się z sytuacjami, które nas dziwią i wydają się dla nas absurdalne, nieprzewidywalne. Co więcej zupełnie nie potrafimy zaakceptować tej inności mając w głębi przekonanie, że nasze rozumowanie jest oczywiste i ogólnie powszechne i że każdy w głębi serca takie ma tylko udaje, że nie.

A to już jeden tylko krok do błędnej oceny sytuacji i otwartego konfliktu.

Takie nieporozumienia najbardziej bolą w rodzinie, w której chcemy czuć się rozumiani, doceniani, kochani i bezpieczni. Gdy wkradnie się nieprzewidywalność odmienności bliskich zaczyna się robić naprawdę ciężko. A jak do tego dojdzie myśl „przecież to moje dziecko, niemożliwe by myślało tak bardzo inaczej niż ja” mamy gotową burzę.

Podczas webinaru poprowadzonego przez Agnieszkę Kowalewską dowiesz się: 

  • jak myślimy i jaki to ma wpływ na nas i nasze relacje w rodzinie? –
  • jak można temu zaradzić? 
  • że każdy rodzi się z pewnym sposobem patrzenia na rzeczywistość i to patrzenie właśnie ma decydujący wpływ na nasze talenty, postepowanie czy decyzje.

Agnieszka Kowalewska opowie o różnych typach, stylach umysłu, zależnościach, w których będziesz mógł odnaleźć siebie i swoich bliskich oraz odkryć jakie błędne kody doprowadzały Was do konfliktu mimo dobrych intencji.