Chcesz poznać cudowne, tajemnicze i potężne znaki podarowane nam przez samego Odyna?

To właśnie runy, które są ściśle związane z podświadomością i oznaczają tajemnicę, szept, to co ukryte. Osoby potrzebujące porady, pomocy, znajdowały odpowiedź właśnie w nich. W epoce starożytności poprzez runy łączono się z energiami, mającymi przynieść podpowiedzi, wskazówki czy też przestrogi.

Choć od tamtego momentu upłynęło mnóstwo czasu, ludzie wciąż używają run. Czytać z nich może każdy, nie każdy jednak potrafi to robić w odpowiedni sposób. Runy towarzyszą nam od dawien dawna, a początkowo znane były jako pismo ludów germańskich.

Najstarszy obecnie znany zapis runiczny pochodzi z drugiej połowy II wieku. Zapisy runiczne z tego przedziału czasowego były odnajdywane między innymi na orężu i kobiecej biżuterii. Są one wytwarzane z różnych materiałów takich jak kryształy, kości, drewno, kamyki, kamień czy również metal. Jednak to nie materiał jest tu istotny.

Najistotniejsze są symbole na nich zawarte. Podczas tego webinaru postaramy się uchylić Ci rąbka tajemnicy tego, czym są runy oraz skąd pochodzą. Opowiemy Ci o alfabecie runicznym oraz jego najpopularniejszych symbolach.

Webinar odbył się 19 lipca 2022 r. i poprowadziła go p. Agnieszka Kowalewska oraz runistka Agnieszka Cencora.