Webinar szkoły terapeutów ustawienia systemowe

Jednym z większych potencjałów astrologii to umiejętność odkrywania naszych zasobów, możliwości i darów, z którymi przychodzimy na świat. Zdolność dostrzeżenia i zrozumienia tych dynamik jest stawką astrologicznej gry w odczytywaniu życiowych wyzwań. Każdy z nas kiedyś będzie musiał zmierzyć się ze wszystkim, co zostało zapisane w pełni 12 zodiakalnych archetypów.

 

Czym jest kosmogram?

Podstawowym narzędziem pracy osoby zajmującej się astrologią jest kosmogram, czyli graficzne przedstawienie sfery niebieskiej na dany moment. Sfera niebieska jest trójwymiarowa, natomiast kosmogram to obraz, który należy zinterpretować. Obraz ten, niczym mapa, zarysowuje nam, gdzie jest większa oraz mniejsza aktywność, gdzie jest potencjał, a gdzie ograniczenie.

Kosmogram mówi nam o algorytmie, w który jesteśmy włączenie w momencie, w którym przychodzimy na świat. Godzina naszego urodzenia jest niezwykle ważna. Moment, kiedy nabieramy powietrza po raz pierwszy i stajemy się odrębną jednostką, ma istotne znaczenie. Minuty decydują o tym, jak będziemy działać i gdzie będziemy chcieli realizować naszą życiową aktywność.

 

Z czego składa się kosmogram?

PLANETY

Kosmogram składa się z planet, które reprezentują jakąś siłę, która chce działać w naszym życiu. Jest to energia, która domaga się manifestacji. Odpowiada na pytania: Co ma być zrobione?, Co będzie działać w naszym życiu?

W astrologii jako planetę liczymy Plutona, Słońce i Księżyc. Planeta w języku greckim oznacza podróżnika, a patrząc z perspektywy Ziemi, Słońce i Księżyc przemieszczają się, podróżują.

ZNAKI ZODIAKU

Inaczej fazy zodiakalne, które dzielą sferę niebieską na 12 równych części. Ich kolejność jest niezmienna. Odpowiadają na pytania: Jak coś będzie działać?

SEKTORY

Domy Astrologiczne, czyli w jaki sposób dzielimy ekliptykę biorąc pod uwagę dokładną godzinę i miejsce urodzenia. Sektory wyznaczane są przez dwie osie – horyzontalną (ascendent – descendent) oraz wertykalną (medium coeli – imum coeli). Sektory mówią nam gdzie coś będzie się dziać.

 
Czy nasz los jest już przesądzony?

Odnosząc się do neuronauki, raczej można stwierdzić, że wolna wola nie istnieje. Natomiast, jako świadomym istotom, opłaca nam się wierzyć, że jesteśmy wolni, bo dzięki temu mamy więcej możliwości realizacji czegoś, co jest w nas zapisane. Astrologia stara się nakreślić tematy zadań, z którymi mamy się zmierzyć. Warto wiedzieć, kiedy na co położyć akcent, a co odpuścić. Astrologia pokazuje, kiedy co ma swój czas i daje nam świadomość tego, jak ten czas można wykorzystać.

 
Nauka astrologii

Jeśli ktoś ma dobre aspekty z Uranem i Saturnem, to wiedza na temat astrologii przyjdzie mu łatwiej. Jednakże, jeżeli ktoś w ogóle nie ma powiązań z archetypem Wodnika, to działania w tym kierunku mogą być utrudnione. Jednak jest wiele różnych technik do radzenia sobie z rzeczywistością i astrologia jest jedną z nich. Życie w każdym przypadku będzie nas kierować i naprowadzać na to co jest właściwe, nawet bez zaawansowanej wiedzy astrologicznej. To od nas zależy, czy będziemy przyjmować lub odrzucać te wskazówki.

Tekst został napisany na podstawie webinaru ?Psychotronika. Każde z nas ma w sobie wszystko – terapeutyczny wymiar astrologii.?, który odbył się 24.10.2022 r.

Zapraszamy do odtworzenia pełnego nagrania, w którym nasz Wykładowca Szkoły Terapeutów ? Tomasz Szczepanek, omawia kosmogram Anji Rubik i Jarosława Kaczyńskiego.

Dowiesz się także, kiedy kosmogram można uznać za silny i jaki układ zwiastuje karierę, która może przynieść dużą fortunę.

Pełne nagranie webinaru możesz obejrzeć tutaj: