Numerologia jest nauką, która pozwala nam zrozumieć siebie lub innych ludzi (m.in. poprzez liczenie daty urodzenia, a także imion i nazwisk). Nauka ta zajmuje się właściwościami liczb i ich wpływem na nasze życie.

Najważniejszym czynnikiem analizy drugiej osoby jest jej data urodzenia, gdyż to właśnie dzięki niej możemy się dowiedzieć najwięcej o ścieżce życiowej, osobowości, predyspozycjach czy talentach.

 

NUMEROLOGIA A TALENTY

Komunikacja odgrywa dość dużą rolę w aktywowaniu talentów zapisanych w dacie urodzenia. Osoba ze zdrowymi i otwartymi systemami komunikacji każdą wibrację w dacie urodzenia jest w stanie przełożyć na talent czy sukces. Osoby z dobrze dobranymi imionami, które łączą się idealnie z nazwiskami i pseudonimami, mogą odnosić sukcesy w życiu zawodowym i finansowym, a także rozwijać swoje zdolności np. artystyczne. Jednak w życiu miłosnym to karma może wpłynąć na rozwój związków. W przypadku, gdy trudna energia z przeszłości podąża za człowiekiem, może ona utrudniać relacje i związki.

 

WPŁYW IMIENIA I NAZWISKA

Analiza imion i nazwisk może pokazać jak karmicznie jesteśmy obciążeni, jak to zmienić, jakie imię będzie nam sprzyjać i jak nie dokładać sobie kolejnych obciążeń karmicznych. Od imion zależą pewne parametry, ale nie całość osobowości. Można więc powiedzieć, że jest to aktywator umiejętności zapisanych w dacie urodzenia. Dobrze dobrane imię z punktu widzenia numerologicznego, czyli z jak najmniejszym obciążeniem numerologicznym i jak najmniejszą ilością przeszkód, pozwoli na ułatwienia w życiu, korzystanie z pomocnych dłoni oraz ułatwi przyjaźnie.

Przykładowo, w imieniu Jarosław bardzo charakterystyczny (widoczny po analizie numerologicznej) jest talent artystyczny, czy to talent malarski, kucharski, czy taneczny. Jest to zdecydowanie talent do wyrażania siebie i swoich emocji poprzez sztukę. Każda osoba nosząca to imię będzie miała taką predyspozycję w stopniu większym lub mniejszym – wpływ na to będzie miała data urodzenia.

 

IMIONA I NAZWISKA A REINKARNACJA

Reinkarnacja to wcielenie naszego ducha w nowy byt fizyczny, po śmierci starego.

W polu planetarnym cała pamięć dokonań ludzkiego żywota, czyli inkarnacji w ciele fizycznym, jest zapamiętana na 75 lat łącznie z naszymi myślami, talentami, przemyśleniami, nastawieniem czy strukturą postrzegania świata.

Jeśli dziecko otrzyma imię osoby żyjącej np. po mamie, babci lub imię osoby, od której śmierci nie minęło 75 lat, to kod aktywowania jej emocjonalnych doświadczeń jest bardzo wysoki. Z tego powodu, nie zaleca się praktyki nadawania imion po bliskich zmarłych.

W poprzednim wcieleniu dana osoba mogła doświadczyć osierocenia, co wpływa na postrzeganie wartości rodziny w obecnym życiu. Dzięki rodzinie biologicznej dziecko otrzymało ciało fizyczne, i choć dusza odrodzi się ponownie, podróż życiowa w tym ciele będzie niepowtarzalna.

Konkretne ciało ma dostęp do olbrzymiej biblioteki rodowej. Do 6 pokoleń wstecz kopiujemy wszystkie emocje naszych przodków. Jest to bardzo konkretna baza danych. W danym wcieleniu uczymy się akceptować siebie i swoją rodzinę, gdyż z poziomu duszy wybraliśmy właśnie to ciało, z najlepszą dla nas bazą genów.

 

KARMA OSOBISTA I KARMA RODOWA

Imiona mówią o karmie osobistej, natomiast nazwiska opowiadają o karmie rodowej. Do 12 roku życia dzieci przekazują informacje o tym, kim były w poprzednich wcieleniach, pokazują swoje talenty, lecz nie przepracowują jeszcze swojej karmy. Dopiero po ukończeniu 12 roku życia zaczyna się prawdziwa praca nad karmą. Wówczas otwieramy się na działanie galaktyki i łączymy się z nią, a następnie sczytujemy schematy oraz kody z poprzednich wcieleń, co uruchamia spłatę karmiczną.

Przed ukończeniem 12 lat dziecko również może przechodzić przez trudne sytuacje, lecz są one spowodowane pamięcią emocjonalną. Pamięć emocjonalną dzielimy na 3 filary. Pierwszy to filar rodowy, czyli z ciała. Drugi filar to kod indywidualny duszy, poprzez który możemy powielać schemat, ale nie odpracowujemy jeszcze lekcji. Trzecim filarem jest baza w obecnym czasie i miejscu.

Karma nie jest karą, lecz lekcją do przepracowania, jest wyzwaniem, raz lżejszym raz cięższym. Ważne, aby imiona nie dodawały dodatkowych obciążeń. Jeśli trudne i obciążone imię podoba się rodzicom lub dziecku można zastanowić się nad lekką modyfikacją tego imienia, aby pozbyć się obciążeń. To samo dotyczy drugiego imienia, choć może ono pomóc w odciążeniu karmicznym.

 

PSEUDONIMY W NUMEROLOGII

Po zmianie imienia, brane pod uwagę jest imię, którego używamy na co dzień. Musi być używane w podpisach, sprawach zawodowych i podczas przedstawiania się, czyli jest używane przez innych w odniesieniu do naszej osoby. Od momentu zmiany oficjalnej liczy się nasze nowe imię.

Tak samo działają pseudonimy. Jeśli dany pseudonim jest używany zamiast imienia oficjalnego, staje się imieniem, które liczy się do analizy numerologicznej. W przypadku, gdy różne osoby twierdzą, że pasuje nam inne imię i nadają nam taki pseudonim, może to być spowodowane tym, że było to nasze imię w jednym z poprzednich wcieleń.

Do analizy numerologicznej liczą się imiona nadane przez rodziców, nowe imiona po oficjalnej zmianie, pseudonimy, imiona z bierzmowania, czy imiona buddyjskie, jeśli znajdują się w książeczce, a osoby je noszące są zapisane do Sanghi (zakon buddyjski). Liczą się również imiona nadane w innych wiarach i religiach, jeśli zostały oficjalnie spisane. Bardzo ważną zasadą jest zapisanie danego imienia lub pseudonimu. Jeśli imion nie używamy i nie zapisujemy ich, to nie mają one znaczącej wartości numerologicznej.

Zapisanie imienia i nazwiska w oficjalnych dokumentach lub pseudonimów na wydanych książkach czy dziełach nadaje im wartości. Podczas analizy imiona liczone są w wersji europejskiej, czyli po łacinie lub po angielsku, jednak gdy nie ma takiej możliwości, przykładowo z polskim imieniem, to używany jest zapis anglojęzyczny tego imienia w sanskrycie.

Zadaniem Numerologa jest stworzenie czy dobranie takiego pseudonimu lub imienia od obecnej linii życia, czyli od obecnego wieku, które jest czyste karmicznie i maksymalnie wspierające. Należy pamiętać, aby nigdy nie dodawać karmy, a w miarę możliwości ją minimalizować.

 

PODSUMOWANIE

Numerologia to sztuka zrozumienia drugiego człowieka oraz siebie samego. Ma ona pomóc w wykorzystaniu pełni naszego potencjału oraz pozytywnych wibracji liczb zapisanych w naszej dacie urodzenia czy imieniu i nazwisku. Tylko od naszych chęci zależeć będzie jak bardzo oraz w jaki sposób będziemy się nią wspierać podczas naszego życia.

Do liczenia imion i nazwisk potrzebna jest wiedza i praktyka. Nie jest to łatwe zadanie dla początkującej osoby. Różne liczby odpowiadają różnym predyspozycjom, emocjom czy problemom życiowym. Przykładowo, 19 to karma władzy. Dotyczy osób, które sprawowały jakąś formę władzy lub nadużywania władzy wobec nas. Jeśli w poprzednim życiu ktoś nadużył władzy wobec nas, to w obecnym życiu przychodzimy na świat z liczbą 19, aby tym razem uniknąć takiej sytuacji lub przezwyciężyć ten lęk.

Tekst został napisany na podstawie webinaru „Imiona i nazwiska – czy i jak nam służą oraz jaka jest ich rola?”, który odbył się 27.06.2022r. i został poprowadzony przez Agnieszkę Kowalewską oraz Małgorzatę Brzozę.

Pełne nagranie webinaru możesz obejrzeć tutaj:

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak twoje imię i nazwisko oraz data urodzenia mają wpływ na twoje życie lub masz przed sobą wybór istotnej daty, zapisz się na indywidualne konsultacje numerologiczne do numerolog Małgorzaty Brzozy!