Webinar szkoły terapeutów ustawienia systemowe

Ustawienia Systemowe pozwalają ujawnić to, co niewidoczne, poszerzają świadomość poprzez dotarcie do źródła problemu lub straty, pomagają wzmocnić i rozwijać potencjał zawodowy i finansowy. Dzięki temu można rozwijać skrzydła w biznesie czy prowadzić godne życie, bez zamartwiania się o pieniądze.

Pracując systemowo, dostrzega się, że problemy na polu finansowym, w karierze i biznesie są połączone z nieprzepracowanymi sytuacjami w naszym życiu oraz życiu naszych przodków. Poniżej przedstawiamy trzy aspekty życia, które dotyczą każdego z nas. Sprawdź, gdzie leży źródło problemów i jak poprawić swoją sytuację. 

 
PIENIĄDZE

Temat pieniędzy należałoby rozpocząć od kilku zasad, o których wiele osób zapomina bądź nawet nie ma pojęcia. Odpowiednie traktowanie pieniędzy ma istotne znaczenie, aby pozostały one z nami na dłużej.

  • Banknoty powinny pozostać proste – nie zgniatamy i nie składamy gotówki.
  • W portfelu utrzymujemy czystość – nie trzymamy tam paragonów, biletów lub zdjęć.
  • Banknoty układamy od największego do najmniejszego, symbolem orła w naszą stronę.

Często nasze przekonania, uświadomione i nieuświadomione, mogą blokować nas przed zdobywaniem majątku. Bierze się to, albo z lojalności do rodziny, albo ze strachu przed nowym i nieznanym. Pułapką, w kwestii nieświadomej wzgardy do pieniędzy i do bogatych osób, może okazać się chęć spłacenia i odpokutowania działań naszych przodków. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy potrafimy uszanować ubóstwo i dobrobyt.

Nierzadko można usłyszeć sformułowanie ?brudne pieniądze?, ?pieniądze śmierdzą?. Takie sytuacje biorą się w wyniku przenoszenia złych zachowań i pogardy na zasoby finansowe. Warto uświadomić sobie, że pieniądze, choć łatwo zrzucić na nie odpowiedzialność, nie są niczemu winne.

 
PRACA

Nieraz spotykamy osoby, którym łatwo przychodzi znajdowanie nowej pracy. Są bezproblemowo przyjmowani, nie spędzają dużo czasu na szukaniu, rzadko są bezrobotni. Znamy również przypadki osób, które pozostają bez pracy przez dłuższy okres, ciągle poszukują i nie mogą znaleźć odpowiedniej pracy lub są często z niej zwalniani.

Od czego to zależy? Jak wygląda energia?

Praca nie jest tylko tam, gdzie nasz zawód, ale również tam, gdzie obdarowujemy się nawzajem i monetą jest wdzięczność oraz słowo ?dziękuję?. Jeżeli potrafimy to docenić, będziemy niesieni dobrą falą. Spotkamy dobrych ludzi, znajdziemy się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Osoby, które ich zdaniem ciągle trafiają na nieodpowiedniego szefa, pracę, współpracowników lub pensję, często mają nieprzepracowane sprawy z rodzicami i wewnętrznie dalej pozostają w swoim dzieciństwie.

Przedłużające się bezrobocie może mieć swoje źródło na głębszych poziomach. Warto spojrzeć w historie swoich przodków i przepracować ten temat. Jeszcze niedawno panowały przekonania, których bardzo ciężko się pozbyć z naszej podświadomości. ?Kobieca praca to gorsza praca?, ?lekka praca to zła praca? – właśnie takie, głęboko zakorzenione podejścia nas ograniczają w osiąganiu pełnej mocy możliwości.

 
SUKCES

Jak założyć dobrze prosperujący biznes i osiągnąć sukces?

Najważniejsza jest intencja. Osoba, która chce założyć działalność, ponieważ jest zmęczona etatem i chce w końcu pracować dla siebie, wprowadza siebie w pułapkę. Ta pułapka polega na tym, że pomimo własnego biznesu, nadal będą powielane schematy z poprzedniej pracy. Energia włożona w stworzenie firmy musi być wytworzona z pasji, miłości i zaangażowania. Pragnienie spłacenia długów, zarobku, ucieczki i stworzenie na bazie tego działalności, w pewnym momencie odbije się na nas.

Marzenie o dobrobycie, spełnieniu w karierze zawodowej i osiągnięciu sukcesu dotyczy wszystkich ludzi. Czasami znajdujące się wewnątrz nas blokady i nieświadome przekonania hamują nasze możliwości, predyspozycje oraz zdolności. Warto przyjrzeć się temu od strony Ustawień Systemowych, bo kto wie, może tylko jedna decyzja dzieli Cię od upragnionej wizji życia?

 
kurs terapeuta ustawień systemowych Adam Muzyka Małgorzata Iri Jakubowska

Tekst został napisany na podstawie webinaru ?Ustawienia Systemowe ? praca, pieniądze, sukces?, który odbył się 27.09.2022 r. i został poprowadzony przez Agnieszkę Kowalewską oraz Małgorzatę IRI Jakubowską.

Zapraszamy do odtworzenia pełnego nagrania, w którym nasz ekspert oraz wykładowca Szkoły Terapeutów ? Małgorzata IRI Jakubowska, udziela odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Czym grozi odcięcie się od rodziny?
  • Czy jest różnica pomiędzy kartą kredytową a fizyczną gotówką?
  • Na co wydawać pieniądze w pierwszej kolejności?

 

Pełne nagranie webinaru możesz obejrzeć tutaj:

 

 

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej, koniecznie weź udział w kursie zawodowym Terapeuta Ustawień Systemowych wg Berta Hellingera!