Webinar szkoły terapeutów ustawienia systemowe

Astrologia jest tak stara, jak stara jest cywilizacja. To właśnie z niej wzięły się inne nauki szczegółowe, tj.: astronomia, matematyka, przyrodoznawstwo, filozofia. Co więcej, elementy tych dziedzin również mają swoje miejsce w astrologii.

 
Co oferuje nam astrologia?

Astrologia daje nam wytchnienie i tak potrzebny dystans, dzięki któremu mamy możliwość spojrzenia na życie z innej perspektywy – kosmicznej. W astrologii niesamowicie ważny jest czas. Astrologia potrafi określić datę początkową zdarzenia i kończącą je. Dzięki czemu możemy otrzymać bardzo ważną wartość – konkret.

Znając szyfr kosmosu automatycznie okazuje się on bardziej sprzyjający. Kosmos oferuje nam mapę/kompas, który nawiguje nas w świecie nieprzewidywalnym, tajemniczym, momentami groźnym. Astrologia pomaga nam się zaznajomić ze światem, a w efekcie wszystko staje się bardziej przejrzyste.

 
W jaki sposób działa astrologia?

Do dziś nie wiadomo czemu astrologia działa. Są teorie, że przyszło to do nas od bardziej rozwiniętej cywilizacji, jako podarunek. Jednak odejdźmy trochę dalej od tej teorii. To co można realnie zrobić, aby sprawdzić w jaki sposób działa astrologia, to zbadać czy oferowane przez nią rozwiązania przekładają się na nasze życie.

W astrologii analizuje się cykle planetarne i to, jak pokrywają się one z cyklami w naszym życiu. Planety reprezentują pewne schematy i pewne prawidłowości, które na zasadzie synchroniczności, wydarzają się w naszym życiu. Patrząc na astrologię pod tym kątem, można określić wszechświat jako harmonijny instrument.

 
Kosmogram i jego elementy

Kosmogram jest rozrysowaną kosmiczną wizytówką danej osoby. To dwuwymiarowe przedstawienie sfery niebieskiej na dany moment.

Wśród najważniejszej trójki elementów kosmogramu wymienia się:

  • Słońce – jest źródłem naszej życiowej energii. Jest silnikiem wprawiającym nas w ruch. Do określenia pozycji Słońca w dniu narodzin wystarczy tylko data.
  • Księżyc – odpowiada za mechanizmy obronne, ukształtowane w oparciu o doświadczenia z przeszłości, zarówno naszej jak i bliskich. Do określenia pozycji Księżyca w dniu narodzin potrzebna jest godzina.
  • Ascendent – z technicznego punktu widzenia jest to punkt najbardziej wysunięty na wschód, gdzie wschodziłoby Słońce w danym momencie. W astrologii określa instynktowne działania. Fabryczne ustawienie określające to, jak wchodzimy w procesy i inscenizujemy nasze projekty. Dodatkowo, ascendent mówi on o tym, jesteśmy odbierani przez innych.

Warto wiedzieć, że nie da rady zmienić usytuowania swojego Słońca, czy innej planety. Miały one określoną wartość kątową w danym momencie i pozostanie to z nami do końca. Można jednak zmieniać usytuowanie osi głównych na ekliptyce, czyli można zmienić ascendent wraz z podróżami. To, że nie układa nam się w jednym miejscu, nie oznacza, że w innym też będzie tak samo. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Astrokartografia, czyli dlaczego podróże uczą.

 
Jaka jest różnica między ascendentem a descendentem?

Ascendent to to, z czym my przychodzimy do świata. Descendent to to, co przychodzi do nas ze świata.
Ascendent = Ja.
Descendent = Ty.
Descendent pełni funkcję świata, który coś nam daje, po to, żeby zbalansować, to co my oferujemy światu. Jest to ważne, aby zachować życiową harmonię.

 
Na czym polega praca astrologa?

Astrolog potrafi opisać, w jakim momencie coś się wydarzy, ile czasu będzie trwało i co oznacza dana planeta. Określają oni energię i moc oraz wskazują, z czym przyjdzie nam się zmierzyć.

Uczenie się astrologii, to uczenie się pewnego języka, który umożliwia późniejsze odczytywanie zapisanych informacji. Patrząc po raz pierwszy na kosmogram, widzi się sporą ilość elementów tworzących układankę. Dopiero po treningu astrologicznym zaczyna nabierać ona sensu i wiemy gdzie, jest początek, a gdzie koniec zdania. Posiadając taki graf, astrolodzy ?zdanie po zdaniu? odczytują co jest w nim zapisane.

 

 

Tekst został napisany na podstawie webinaru ?Psychotronika. Astrologia. Godzina, która zmienia życie.?, który odbył się 03.10.2022 r. i został poprowadzony przez Agnieszkę Kowalewską oraz Tomasza Szczepanka.

Zapraszamy do odtworzenia pełnego nagrania, w którym nasz Wykładowca Szkoły Terapeutów ? Tomasz Szczepanek, udziela odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jaki jest najbardziej stabilny ascendent?

  • Jak ułożyłoby się życie Whitney Houston, gdyby żyła w Polsce?

  • Skąd uzyskać dokładną godzinę narodzin, jeżeli nikt w rodzinie o tym nie wie?

 Pełne nagranie webinaru możesz obejrzeć tutaj:

 

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej, koniecznie weź udział w kursie zawodowym Terapeuta Psychotroniczny!