Webinar szkoły terapeutów ustawienia systemowe

Ustawienia Systemowe znane są również pod nazwą Ustawień Rodowych lub Ustawień Hellingerowskich. Jest to praca w polu osobistym lub rodowym osoby. Bez zmiany zapisów pamięci Pola pozostają w nim ślady choroby lub problemu. Wtedy pomimo leczenia czy terapii choroba lub problem powracają. Zapraszamy do lektury, w której dowiesz się więcej na temat Ustawień Systemowych.

 

Narodziny Metody Ustawień Rodowych

Bert Hellinger, niemiecki psychoterapeuta, uważany jest za twórcę metody Ustawień Systemowych. Poznając różne nurty psychoterapeutyczne pogłębiał rozumienie, że w naszych relacjach dzieje się coś głębszego. COŚ, co powoduje, że albo żyjemy szczęśliwie, albo doświadczamy konfliktów, chorób lub samotności. Hellinger doszedł do wniosku, że w systemie działa wszystko to, co miało w nim miejsce wcześniej i niekoniecznie musi to być wydarzenie przeżyte przez daną osobę. Wypracował on własną metodę – Metodę Ustawień Systemowych, zwaną też ?terapią ustawień rodzin?.

 

Czym są Ustawienia Systemowe?

Ustawienia Systemowe są elementem, który łączy dwa światy. Świat racjonalny – świat umysłu, rzeczy, które widzimy, znamy i doświadczamy. Jest to uniwersum fizyczne, w którym jesteśmy w stanie pojąć i logicznie wyjaśnić mające miejsce sprawy. Jest to wiedza, w którą wierzymy, ponieważ jest podana przez autorytety. Drugi świat, to świat, którego nie widzimy i nie znamy. Ma on na nas ogromny wpływ, a być może nawet determinujący.
Fascynujące jest łączenie tych dwóch światów i niewykluczanie dziejących się tam rzeczy. Wszystkie zachodzące tam wydarzenia mają ogromne znaczenie. Poznawanie tych wpływów oraz przyczyn, które odbywają się ?za kurtyną? może być zarówno interesujące jak i pomocne. Między innymi, jesteśmy w stanie wpłynąć na myśli i przekonania przyczyniające się do ekspresji genów, a nawet zmiany samego DNA człowieka.

 

Porządek Miłości

Przypływ energii, który można również nazwać Duchową Miłością, powoduje, że chce nam się żyć. Ta energia wyzwala pragnienie twórczości, doznawania doświadczeń, dzielenia się sobą z inną osobą. Porządek Miłości uczy nas otwartości na nasze pochodzenie. Uczy, że nie jestesmy samoistnym bytem, który nie potrzebuje nikogo i niczego. Dzięki temu, zaczynamy szanować drogę jaką przeszliśmy my i nasi przodkowie. Sposób, w jaki układa się nasze życie, jest skorelowany z wewnętrznym świadomym i podświadomym stosunkiem do naszych przodków. Dlatego tak istotne jest, czy w naszej postawie do naszych dziadków i pradziadków jest obecna miłość, czy jednak nienawiść.

 

Niebezpieczna przeszłość?

Ustawienia systemowe są metodą, która bezpośrednio trafia do miejsca, w którym jesteśmy, pomijając dziedziczenie genetyczne. Potrafią odsłonić te części, które wymykają się spod kontroli świadomego umysłu. Nasza miłość do przodków potrafi spowodować w nas dysfunkcje, choroby, a nawet skłonności do pewnych zachowań czy przyciągania osób i wydarzeń. Energia sięga pamięcią dalej niż nasze życie tu i teraz, więc w energetycznym życiu obcujemy z miłością z tymi, których nie ma fizycznie. Jeżeli w życiu naszych przodków była obecna trauma i została ona nieprzepracowana, to energetycznie i duchowo obejmujemy tę sytuację. Występuje zagrożenie, że będziemy postępować w ten sam sposób, według takich samych mechanizmów.

 

Możliwości Ustawień Systemowych

Ustawienia Hellingerowskie, poprzez pracę w Polu, pomagają zobaczyć, czy energia jest ułożona w pomyślny dla nas sposób. Tym samym, mogą wskazać, czy ustawienie jest korzystne, czy też nasze działanie jest podejmowane na energii straty. Dodatkową szansą jest ?ustawienie? życia, przyszłych projektów, relacji w związku i w rodzine na dużo wcześniej. Posiadając przestrzeń, aby coś w sobie przeżyć i inaczej ułożyć energię mamy możliwość, by poprawić jakość życia.

 

Podsumowanie

Metoda Ustawień Systemowych, może przynieść wiele korzyści. Dzięki niej możemy wiele rzeczy odkrywać, uzdrawiać i transformować. Warto zainteresować się tym tematem oraz pogłębiać wiedzę, a nawet skorzystać z pomocy Terapeuty Ustawień Systemowych i doświadczyć zmiany w swoim życiu.

Tekst został napisany na podstawie webinaru ?Czym są ustawienia systemowe??, który odbył się 23.08.2022 r. i został poprowadzony przez Agnieszkę Kowalewską oraz Małgorzatę IRI Jakubowską.

W pełnym nagraniu, z pomocą naszego eksperta oraz wykładowcy Szkoły Terapeutów – Małgorzaty IRI Jakubowskiej, można poznać szerzej temat Ustawień Systemowych.

Pełne nagranie webinaru możesz obejrzeć tutaj:

 

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej, koniecznie weź udział w kursie zawodowym Terapeuta Ustawień Systemowych wg Berta Hellingera!