Webinar szkoły terapeutów ustawienia systemowe

Wydawałoby się, że kiedy masz już pewien poziom świadomości i wiesz, co z czego wynika, to łatwiej jest dobrze ustawić się do życia. A tu niespodzianka! Nawet Ci, którzy niejedno już ?przepracowali? i niejedno zrobili zawodowo, mają swoje niespójności i ukryte korzyści, które zatrzymują ich w przeszłości.

  
Wybory naszej podświadomości

Ustawienia Systemowe wyciągną z człowieka każdą niespójność między świadomym i podświadomym Umysłem. Pokażą, czym faktycznie kierujesz się w swoich decyzjach i wyborach. Wskażą, kiedy to, co mówisz, jest spójne lub niespójne z tym, do czego dążysz.  

  • Mówisz, że pragniesz bliskości, ale podświadomie odpychasz mężczyznę, gdy się za bardzo zbliża ze swoją miłością. Zastanawiasz się, dlaczego nie możesz spotkać miłości.
  • Mówisz, że dążysz do ugody, ale podświadomie walczysz i niszczysz partnera, realizując swój rodowy program. Dziwisz się jednak, skąd u niego tyle agresji.
  • Mówisz, że dbasz o dziecko, ale podświadomie obciążasz je zamartwianiem się i nadopiekuńczością. Smuci Cię, gdy dziecko reaguje złością i odsuwa się od Ciebie.

Zazwyczaj efekt, który osiągamy w życiu, dokładnie pokazuje, na czym nam zależało. Okazuje się, że nie był to ten świadomie deklarowany cel.

Reakcja innych odpowiada temu, czym faktycznie emanujemy ? z głębszego nawet niż podświadomy poziom. Najwyraźniej, nie zdajemy sobie sprawy z nieprzeżytych emocji, jakie niesiemy w sobie. Tęsknimy za czymś, czego zazwyczaj nam nie powinno brakować. Pozostajemy w swoistej ślepocie i wewnętrznie skupiamy uwagę na braku. Odrzucamy rozwiązania, jakie podsuwa życie, bo uparcie dążymy do swojej ukrytej korzyści. Tylko, że taka postawa zamyka nas na upragnioną zmianę, miłość czy udaną relację.

  
To Ty masz moc

Wiedza nie pomaga, jeśli jej nie praktykujesz. Potrzebujesz być bezwzględnie szczerym ze sobą. Potrzebujesz wyraźnej intencji zmiany. Potrzebujesz regularnie, krok po kroku, wprowadzać ?wiedzę? w życie i stawać się zmianą. Tak jak potrafisz, zacznij wychodzić poza dotychczasowy sposób reagowania. Zadbaj o słowa jakie wypowiadasz i w jaki sposób myślisz na swój temat. Masz świadomość ? masz wybór! Masz wybór ? jesteś wolnym człowiekiem. W tym nasza moc.

  
Efekty pracy – kurs Terapeuta Ustawień Systemowych

I tu muszę przyznać jestem bardzo dumna z efektów, jakie osiąga grupa Studentów Kursu Terapeuta Ustawień Systemowych. Na zjazdach, pracujemy razem. W domu, pomiędzy zjazdami, pracujemy osobno. Bywają kryzysy, jednak dajemy sobie nawzajem duże wsparcie i energetyczną pomoc, aby każdy mógł przekroczyć swój wewnętrzny próg. Aby każdy mógł rozpoznać miejsca, gdzie sami się oszukujemy, gdzie chcemy pozostać w starych schematach i gdzie mamy w tym ukryte korzyści. Wiele z tych osób jest dziś życiowo w zupełnie innym miejscu.

Kiedy to widzę ? to uskrzydla mnie to, jako Wykładowcę. Czuję, jaki ma sens nasza praca. Ci ludzie będą nie tylko świadomymi Terapeutami Ustawień Systemowych. Przede wszystkim stają się ŚWIADOMYM CZŁOWIEKIEM. A takiej spójności nam wszystkim życzę!

Małgorzata IRI Jakubowska

Uczelnia Świadomego Człowieka 38

kurs terapeuta ustawień systemowych Adam Muzyka Małgorzata Iri Jakubowska

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej, koniecznie weź udział w kursie zawodowym Terapeuta Ustawień Systemowych wg Berta Hellingera!