Webinar szkoły terapeutów ustawienia systemowe

Związki są dla wielu osób ważną częścią życia i jednocześnie, równie często stają się źródłem bólu, konfliktów czy rozczarowań. Rozpoznanie Porządków miłości w przestrzeni relacji partnerskich daje nam nowe, pogłębione spojrzenie na to, co tworzy, a co niszczy naszą miłość i partnerstwo.

Zapraszamy do lektury, która pozwoli Ci pogłębić rozumienie romantycznych i seksualnych relacji.

  
Co to znaczy być w związku?

Słowo ?związek? może być dla niektórych poważną deklaracją. Racjonalny umysł podpowiada nam, jak wygląda typowa wizja związku: mamy wspólne plany, mieszkamy razem lub dopiero chcemy zamieszkać, razem budujemy swoją przyszłość.

Jakość w związku z perspektywy systemowej jest tam, gdzie obecna jest piękna siła zrodzenia. Ta siła, inaczej nazywana seksualnością, jest energią, która łączy ludzi. Dotyczy to każdej relacji, nawet, jeżeli jest to tylko jednorazowa przygoda. Nasza miłość nie lubi definicji, a zdolność do tworzenia związków nie lubi być wkładana w sztywne ramy.

  
Źródło problemów w relacjach

Problemy w relacji mogą mieć swoje źródło znacznie głębiej niż nam się wydaje. Powodem kryzysu może okazać się powielanie istniejącego już związku w naszej rodzinie. Podświadome odwzorowywanie schematów objawia się stworzeniem relacji, w której jeden z partnerów lub żadna ze stron nie będzie czuła tej łączącej więzi.

  
Dlaczego nie możemy znaleźć odpowiedniego dla nas partnera?

To, z kim pragniemy być świadomie nie zawsze idzie w parze z tym, kogo naprawdę wybieramy. Zdarza się, że nasza podświadomość emanuje w taki sposób, że przyciągamy kogoś, kto jest zupełnie inny niż wynikałoby to z naszych preferencji. Idąc w miejsce, gdzie mamy nadzieję spotkać potencjalnego partnera lub partnerkę, niesiemy ze sobą oczekiwania naszych rodów. Są to jakości wielu mężczyzn i kobiet, wielu miłości – tych udanych i nieudanych. Mamy w sobie jakości różnych przeszłych relacji – tych szczęśliwych oraz tych trudnych. W zależności od naszej świadomości i dotychczasowych przeżyć, zaczynamy wysyłać wibracje, które mówią jakiego partnera nasz ród potrzebuje.

  
Jak odnaleźć miłość?

Bardzo ważnym elementem w procesie szukania drugiej połówki są nasze relacje z przeszłymi pokoleniami. Należy pamiętać, aby przepracować i przeżyć emocje, które powstały w związku z naszymi byłymi i obecnymi partnerami. Szacunek dla siebie, poszanowanie przebytej drogi, otwarcie się na różnorodność i przeżycie wszystkiego, co jeszcze nas pochwyca z dzieciństwa – o to powinno się zadbać, aby zapewnić sobie odpowiednie wibracje i aby nasza podświadomość pracowała w zgodzie z nami. To, co uzdrawia, to podjęcie działań, które są przeciwieństwem do tego, co się działo w rodzie. Głęboka intencja ?wybieram siebie, podejmuję się wszystkiego, co jest dla mnie dobre?, pozwoli doświadczyć szczęścia, miłości i spełnienia.

  
Kiedy i gdzie szukać rozwiązania?

Sygnałem, że nosimy coś głęboko w sobie może być sytuacja, kiedy po raz kolejny wybieramy partnera, który okazuje się wpasowywać do danego schematu. Nie zawsze jesteśmy w stanie zauważyć źródło problemu i w takim przypadku warto skorzystać z sesji indywidualnej lub warsztatu. 

Można pójść o krok dalej i wziąć udział w Kursie Ustawień Systemowych, gdzie kursanci poznają różnorodność zależności i przepracowują je. Praca na Kursie jest głębsza i bardziej kompletna niż pojedyncze warsztaty oraz odbywa się według planu – wszystkie odkrywane rzeczy są uporządkowane.

Każda osoba pragnie bliskości oraz osoby, z którą może spędzać czas i doświadczać świata, dlatego związki są tak istotnym elementem naszego istnienia. W miejsce, w które kierujemy swoją uwagę, bo jest dla nas ważne, napłyną nieprzepracowane rzeczy z naszego życia i życia naszych przodków. Po poukładaniu i uzdrowieniu spraw, związanych z relacjami i związkami, ponieważ to właśnie one okazują się być przyczyną wszelkich trudności, człowiek staje się wolny i świadomy. 

  
Podsumowanie

Temat związków jest bardzo obszerny i trudno poruszyć wszystkie kwestie. Relacje dotyczą każdego z nas, dlatego warto poznawać przyczyny i skutki zachodzących zjawisk, abyśmy mogli nauczyć się, jak żyć w szczęściu. Znajomość występujących zależności oraz przepracowanie ich, pozwoli nam na znalezienie miłości i spokoju.

 

kurs terapeuta ustawień systemowych Adam Muzyka Małgorzata Iri Jakubowska

Tekst został napisany na podstawie webinaru ?Ustawienia systemowe – jak pomagają odnaleźć miłość i osiągnąć szczęście w związku??, który odbył się 30.08.2022 r. i został poprowadzony przez Agnieszkę Kowalewską oraz Małgorzatę IRI Jakubowską.

W pełnym nagraniu, nasz ekspert oraz wykładowca Szkoły Terapeutów ? Małgorzata IRI Jakubowska, omawia więcej aspektów dotyczących relacji i udziela odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Czy istnieje coś takiego jak równowaga w związku?
  • Co zrobić, jeśli jeden z partnerów ucieka w pracoholizm?
  • Gdzie swoje źródło ma lęk przed odrzuceniem i jak sobie z nim poradzić?
  • Czy mamy wpływ na to, co się dzieje w naszym życiu, pomimo różnych sytuacji rodowych?
  • Czy walka o władzę w związku ma swoje podłoże w rodzie?

Pełne nagranie webinaru możesz obejrzeć tutaj:

 

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej, koniecznie weź udział w kursie zawodowym Terapeuta Ustawień Systemowych wg Berta Hellingera!