Praca z runami, choć potrafi być bardzo korzystna i zmieniać życie na lepsze, niesie za sobą pewne zagrożenia. Zagrożenia te wynikają z niewłaściwym obchodzeniem się z runami oraz brakiem umiejętności pracy z nimi. Kluczowa jest intencja z jaką je traktujemy i to czy przestrzegamy „runicznego BHP”. Runy nie służą do zabawy, to dobrodziejstwo, którym możemy wypełnić nasze życie. Należy jednak pamiętać, że nieumiejętne ich wykorzystywanie może się zwrócić przeciwko nam.

Jak zatem pracować z runami, aby wykorzystać ich magię i jednocześnie nie narazić się na skutki odwrotne do zamierzonych? Zapraszamy do lektury.

Jak dobrze zacząć?

Przed rozpoczęciem pracy z runami bardzo ważne jest ustalenie intencji, z jaką przychodzimy. Aby spotkanie przy runach przebiegło pomyślnie, kluczowe jest dobrze zadane pytanie – jeżeli postawimy je w niewłaściwy sposób, runy mogą udzielić odpowiedzi, która może nas nie do końca satysfakcjonować.

Umiejętne stawianie pytań stanowi wyzwanie nawet w codziennym życiu. Musimy zapytać siebie, czego tak naprawdę chcemy, co chcemy osiągnąć, jakie są nasze cele. Właściwe zadawanie pytań wymaga zdolności doboru odpowiednich słów oraz konkretyzowania. Dzięki temu, otrzymana odpowiedź będzie bardziej sprecyzowana i wartościowa.

Trudne odpowiedzi

Warto zaznaczyć, że runy znacząco się różnią od innych narzędzi. Charakteryzują się dużą praktycznością – mówią o chwili obecnej i ukierunkowują na odpowiednią drogę. Wszystko jednak może ulec zmianie, a zależy to od energii, naszego podejścia, nastawienia i podjętego działania.

Co zrobić, jeśli jednak otrzymana odpowiedź nie jest dla nas dobra? Należy pamiętać, iż każda wiadomość od run jest niezwykle wartościowa. Dzięki temu, jesteśmy w stanie się odpowiednio wcześniej przygotować na niektóre, czasem nieprzyjemne sytuacje, a wcześniejsze nastawienie mentalne poskutkuje zupełnie inną reakcją oraz działaniem w obliczu danej sytuacji.

Wszystko w naszych rękach

Energia stale się zmienia. Po otrzymaniu odpowiedzi ze wskazówkami, co możemy zrobić, ważne jest nasze działanie. Bezczynność nic się nie zmieni.
Runy są drogowskazami. Mogą nas ukierunkować na odpowiednią drogę lub na konkretne działania, lecz nie wykonają pracy w naszym imieniu.

Kwestia zafuania

Praca z runami wymaga subtelności, ponieważ jest to praca z energią. Korzystając z konsultacji, zwracajmy uwagę czy nasz terapeuta jest wiarygodny i profesjonalny w swojej dziedzinie. Prowadzący powinien się przedstawić oraz nie krępować przy ujawianiu swojego wizerunku. Istotne jest zaufanie do osoby, z którą współpracujemy. Jego brak może jedynie wyrządzić szkodę, zamiast oczekiwanej pomocy.

Dodatkowa siła

Runy mogą być kluczem do podświadomości oraz znakami mocy. Jeśli mamy wiedzę, jesteśmy świadomi tego co robimy i odnosimy się do tego z szacunkiem, możemy się wesprzeć i dać sobie dodatkową siłę. Należy jednak rozsądnie korzystać z mocy run i uważać, aby nie przekroczyć pewnej granicy, gdyż może się to obrócić przeciwko nam.

Runy urodzeniowe

Runy te pokazują nam naszą naturalną postawę życiową, przedstawiają co przychodzi nam z lekkością i łatwością. Warto zatem się przyjrzeć, czy realizujemy to w naszym życiu. Czasami runy urodzeniowe pojawiają się, abyśmy zdali sobie sprawę z naszych ograniczeń, innym razem wspomagają nasze dary i zdolności. Wymagają od nas zadawania pytań, abyśmy odkrywali swoje potencjały oraz obszary do rozwoju. Mogą pokazać nasze deficyty oraz sposoby na to jak zamienić je w zasoby.

Podsumowanie

Praca z runami może być zarówno błogosławieństwem, jak i stanowić zagrożenie. Mają one ogromną siłę i jeśli mamy wiedzę oraz umiejętności, ich moc może działać na naszą korzyść. Musimy jednak darzyć je szacunkiem, w przeciwnym razie los odwróci się przeciwko nam. Jeśli zaczynamy przygodę z runami lub chcemy otrzymać profesjonalną pomoc, warto znaleźć odpowiednią osobę, która będzie wiarygodna i godna zaufania. Dzięki temu możemy poznać siebie jeszcze bardziej, odkryć swoje zdolności oraz rozpocząć pracę nad eliminowaniem naszych ograniczeń.

Tekst został napisany na podstawie webinaru ?Praca z runami – błogosławieństwa i zagrożenia?, który odbył się 16.08.2022 r. i został poprowadzony przez Agnieszkę Kowalewską oraz Agnieszkę Cencorę.

W pełnym nagraniu znaleźć można więcej na temat bezpiecznej pracy z runami oraz zagrożeniach wynikających z nieumiejętnej pracy z nimi.

Pełne nagranie webinaru możesz obejrzeć tutaj:

 

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat i chciałbyś nauczyć się run poprzez pracę z ich energią, koniecznie, weź udział w kursie runicznym Agnieszki Cencory!