Czym są runy?

Runy, nazywane magicznymi znakami Odyna, to alfabet, którym bardzo dawno temu posługiwali się ludzie. Aby odkryć czym są runy, warto sięgnąć do samych podstaw, do mitologii i czasów ich powstania. Legenda głosi, że Odyn, ciekawski, ale znudzony już światem, który znał, otrzymał runy, które następnie wyrył, a pozostałe ścinki dodał do miodu, który podarował ludziom.

Z jednej strony są to magiczne znaki, a z drugiej praktyczne narzędzie, które może pomóc nam w zdrowiu, finansach czy w miłości. Tak naprawdę, każdy może odkryć samodzielnie czym są runy. Każdy może odczuwać je trochę inaczej, ponieważ runy mogą inaczej na nas wpływać w zależności od osoby. Najważniejsza jednak jest intencja, ponieważ to właśnie ona nadaje kierunek runom.

Główne nurty

Runy są traktowane również jako wyrocznia, można nimi leczyć, a ich energetyka jest niesamowita. Mogą wspierać w rozwoju osobistym, dawać pewne spojrzenie i pokazać nam co jest pod powierzchnią, czyli pokazać nam to, czego nie dostrzegamy na co dzień. Runy można stosować w praktycznym życiu, można je postawić w formie kart, lub wyrzucić z woreczka, jak robili to nasi przodkowie. Kiedyś runy były wyryte na kamieniach, muszelkach czy kawałkach drewna, a zamiast stawiania kart, były wyrzucane jak kości do gry. Gdy traktujemy runy jako wyrocznię to możemy sprawdzić co się dzieje z nami w danym momencie, pomóc sobie lub innym w trudnej sytuacji, zobaczyć co nam służy, a co nie, co nas blokuje. Dzięki temu dowiadujemy się o sobie i o świecie wokół, widzimy co jest, co było i co będzie.

Kolejną wartością jest skrypt runiczny, który możemy stworzyć np. na poprawę relacji. Runy można wykorzystać do oczyszczenia energii i zapanowania nad nią. Dają nam one ogromne wsparcie w życiu codziennym. Bardzo ważna jest również intencja, z którą podejmujemy działania związane z runami. Wpływa ona na jakość i formę działania run. Pracując z runami musimy być w równowadze ze sobą, nie możemy odczuwać zazdrości czy złości, gdyż te emocje mogą się przenieść na runy w skrypcie. Musimy bardzo uważać aby nie przekazać komuś złej intencji.

Jak stosować runy?

Runy można mieć na ciele, przedmiotach, czy amuletach. Forma stosowania run jest zależna od problemu, który chcemy rozwiązać i rodzaju runy, którą chcemy zastosować. W pewnych przypadkach rysowanie run na ciele jest surowo odradzane. Czasami najbezpieczniej jest narysować daną runę na kartce i przyłożyć ją do chorego miejsca np. podczas gorączki przykładamy taką kartkę do czoła na maksymalnie 15 minut z intencją obniżenia temperatury. Musimy jednak pamiętać, że praca z runami to nie zabawa, która źle użyta, ma swoje konsekwencje.

Za pomocą run możemy wzmacniać to co mamy już w sobie, a także otworzyć się na to czego pragniemy, czegoś, czego nie mamy. Możemy przyciągnąć nowe cechy, nauczyć się nowych rzeczy i nowych sposobów, jeśli oczywiście są one z nami zgodne.

Jeśli chcemy poprawić swoją energię, a także energię osób, z którymi żyjemy na co dzień, najlepiej powiesić nad drzwiami wejściowymi runę Othala, a gdy chcemy wyleczyć się ze stanów depresyjnych najodpowiedniejszym wyjściem będzie użycie runy Wunjo, która jest antydepresantem.

Czy kolejność umieszczania run na skrypcie ma znaczenie?

Kolejność umieszczania run w skrypcie wpływa na jego wynik. Skrypty powinny być nieparzyste i bardzo ważne jest co umieszczamy na początku, w środku oraz na końcu skryptu. Często spotykane są sytuacje, że ludzie mają totalny bałagan energetyczny, gdyż mają kilka skryptów na raz. Po otrzymaniu czy stworzeniu nowego skryptu poprzednie nie przestają działać, aż do czasu ich usunięcia. Wiele skryptów wspólnie działających w tym samym czasie możemy porównać do przyjmowania różnych leków jednocześnie. Każdy z leków działa inaczej, a przyjmowane łącznie mogą źle oddziaływać na zdrowie człowieka lub przestać przynosić jakikolwiek efekt. Skrypty mogą kolidować ze sobą i znosić swoje działania, dlatego też niepotrzebne już skrypty należy spalić, zakopać lub porwać i wrzucić do wody, czyli oddać żywiołom.

Czy kolory wpływają na działanie run?

Wchodząc w świat ezoteryczny, wszystko wiąże się ze światem energetycznym, światem magii, a każdy element ma znaczenie. Świece, kolory, czy olejki lub ekstrakty również wspomagają efekty działania run. Za dawnych czasów wypełniano je nawet własną krwią, aby wzmocnić ich działanie. Istnieją różne połączenia run i kolorów, które korespondują ze sobą. Kolor reprezentować może moc żywiołu, a odpowiednio dobrany, wpływa na mocniejsze działanie danej runy.

Podsumowanie

Należy zwrócić także uwagę na to, że źle użyta energia run może nam nie tylko nie pomóc, lecz poważnie zaszkodzić. Dlatego też zaleca się, aby pracować z runami dopiero po zdobyciu wiedzy na temat odpowiedzialności, skutków i podejścia do pracy z runami. Runy energetycznie wpływają również na zdrowie, a znając właściwości run na wszystkich polach, możemy to wykorzystać na korzyść drugiej osoby. Dzięki nauce o konsekwencjach, odpowiedzialności i poprawnych sposobów pracy z runami będziemy zwracać uwagę na wszystkie znaczące elementy, nauczymy się wiele o sobie i swoich mocnych stronach, a w przyszłości będziemy mogli pomagać także i innym.

Tekst został napisany na podstawie webinaru ?Runy – pradawne znaki mocy. Czym są oraz skąd się wzięły??, który odbył się 19.07.2022 r. i został poprowadzony przez Agnieszkę Kowalewską oraz Agnieszkę Cencorę.

Pełne nagranie webinaru możesz obejrzeć tutaj:

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czym są runy oraz jak umiejętnie korzystać z ich dobrodziejstw, aby poprawić życie swoje oraz swoich bliskich, zapisz się na kurs runiczny Agnieszki Cencory!