Mirosława Orzech

Naturopatia – sesje

Każde spotkanie posiada 3 elementy:

1. Wywiad diagnostyczny

Szczegółowy wywiad diagnostyczny w trakcie którego docieramy do źródła problemu z którym przychodzi pacjent oraz buduje się plan terapeutyczny dla pacjenta z zaleceniami.

2. Odpowiednia terapia odpowiadająca potrzebom zgodnym z wywiadem

 

Zabieg refleksologiczny:

Stóp, twarzy, głowy, rąk i uszu (więcej ...)

Refleksologia jest nauką o receptorach znajdujących się na stopach, głowie, rękach i uszach, które to mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi organami, częściami ciała i gruczołami. Refleksologia pozwala na wgląd w nasze ciało, usprawnia jego pracę, pomaga w wielu dolegliwościach. Działa w przypadkach różnego rodzaju bólów, w tym kręgosłupa i przy migrenach. Pozytywne zmiany stosowania tej metody obserwujemy także u alergików i osób przechodzących wszelkiego rodzaju infekcje. Zabiegi działają odkwaszająco na organizm, regulują ciśnienie krwi. Refleksologia pomocna jest w cały spektrum problemów zdrowotnych, również przy leczeniu niestrawności, chorobach przewlekłych, autoimmunologicznych, bólów niewiadomego pochodzenia, a nawet wspiera proces leczenia niepłodności.

Zabieg refleksoterapii twarzy i głowy polecany jest dla osób żyjących w ciągłym stresie ? jest to zabieg umożliwiający głęboki relaks, wyciszenie, ukojenie. Zmniejsza niepokój i stany lękowe, poprawia również pracę narządów wewnętrznych. Poprawia koncentrację i zdolność zapamiętywania, synchronizuje pracę półkul mózgowych, a także:

 • likwiduje stres i napięcie nerwowe, które są przyczyną zachorowań i złego samopoczucia
 • relaksuje i wycisza, pomaga zregenerować siły
 • poprawia krążenie krwi i przepływ impulsów nerwowych
 • pomaga w chorobach uszu i oczu
 • pomaga przywrócić naturalną równowagę niewydolnym, przepracowanym gruczołom
 • pomaga zlikwidować ból, uruchamiając naturalne systemy obronne organizmu
 • wycisza emocjonalnie
 • zmniejsza niepokój, stany lękowe i depresję
 • przywraca zdrowy wygląd poprzez należyte dokrwienie miejsc zwiotczałych i postarzałych
 • przywraca równowagę energetyczną i biologiczną organizmu
 • likwiduje napięcie mięśni
 • rozjaśnia umysł, usprawnia pracę systemu nerwowego
 • poprawia jakość snu
 • wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i pozwala na jego lepsze dotlenienie.

Po zabiegach refleksologii twarzy, następuje wyciszenie emocjonalne. Twarz nabiera zdrowego wyglądu poprzez należyte dokrwienie miejsc zwiotczałych.

Masaż meridianów (więcej ...)

Meridiany są to szlaki przepływu energii Qi, przebiegają wzdłuż całego ciała, dając swój początek przebiegu od stóp do dłoni. Meridiany główne to te, do których przypisane są na stałe określone narządy wewnętrzne, między innymi serce, płuca, nerki, wątroba, żołądek lub pęcherz. Energia przepływa przez nie nieustannie odżywiając poszczególne organy. Meridiany cudowne nie mają przypisanych konkretnych narządów wewnętrznych. Stanowią one za to rezerwuary energii Qi oraz krwi dla organizmu. Przechowywana w nich energia wydzielana jest w momentach szczególnego zapotrzebowania na nią, np. w czasie choroby. Na każdym meridianie usytuowane są punkty akupunkturowe, które pozwalają na stymulacje i regulacje homeostazy w ciele, np. przy objawach jednostronnych bóli głowy, przy rwie kulszowej, przy bólu biodra, zmęczeniu, rozchwianiu emocyjnym, depresji – zaczynamy pracę na meridianie pęcherzyka żółciowego, który odpowiedzialny jest za kumulowaną złość.

Terapia dźwiękiem:

Kamertony (więcej ...)

Jedną z metod terapii dźwiękiem są kamertony, które wykorzystywane są do strojenia instrumentów muzycznych. Z uwagi na swoje właściwości – stałe, powtarzalne brzmienie znalazły również zastosowanie w celach terapeutycznych, kierując falę dźwiękową bezpośrednio na ciało człowieka. Metoda ta terapii z dźwiękiem przywraca zdrowie psychiczne i fizyczne, dzięki odpowiednio dobranym do chorych narządów i schorzeń dźwięki kamertonów. Dźwiękowa terapia kamertonami utrzymuje w zdrowiu cały organizm, umysłowi daje wyciszenie, a także dociera w głąb naszej duszy przynosząc ukojenie oraz poczucie wewnętrznej błogości. Podczas słuchania dźwięku kamertonów nasz system nerwowy dostraja się do częstotliwości w podobny sposób jak stroi się np. skrzypce. Fala ta jako wibracja przenika do całego naszego ciała i do wszystkich komórek. Kamertony stosuje się do przywrócenia prawidłowej równowagi energetycznej, do pozbycia się negatywnych emocji, do przywrócenia balansu i zdrowia.

Efekty sesji z kamertonami:

 • bardzo głęboki relaks
 • pokój
 • uśmierzenie bólu
 • poczucie harmonii
 • uwolnienie od stresów i napięć
 • więcej siły do działania
 • lepszy sen, pomagają na bezsenność
 • zwiększona koncentracja przy gonitwie myśli
 • lepsza odporność
 • powrót do równowagi energetycznej na poziomie fizycznym i umysłowym ? wsparcie w leczeniu wielu chorób od przeziębienia po depresje i choroby przewlekłe.
Dzwonki koshi (ignis, aqua, aria, terra) (więcej ...)

Dzwonki Koshi to wysokiej jakości ręcznie wykonywane instrumenty muzyczne w różnych tonacjach odpowiadających czterem żywiołom (ogień, woda, powietrze, ziemia). Każdy z dzwonków ma swoje niepowtarzalne, zsynchronizowane z energią konkretnego żywiołu brzmienie. W naturalny i niewymuszony sposób wprowadza aspekty danego elementu w naszą przestrzeń i wzbudza cechy, którymi on zawiaduje. Przykładowo, ziemia odpowiada za systematyczność i konkret, za materię oraz naszą rzeczowość. Woda zaś za uczucia i emocje. Ogień wzmacnia energię, dynamizm i radość. Powietrze natomiast jest związane z twórczością oraz intelektem. Medytując, kontemplując, lub po prostu otwierając się na melodię Koshi, możemy wzmocnić i zharmonizować całe swoje ciało.

3. Terapia ciepłem

 

Bańki ogniowe i bańki miedziane (więcej ...)

Sztuka bańkowania polega na stawianiu baniek w podciśnieniu wygenerowanym przez ogień. Skutkuje to zwiększonym krążeniem wszystkich płynów, które uległy zastojowi lub blokadzie. Proces ten regeneruje w sposób dynamiczny warstwę mięśni, która uległa degradacji i wymaga szybkiej interwencji. Stosuje się przy ubytku sił witalnych związanych z eksploatacyjnym trybem życia, po trudnych doświadczeniach emocjonalnych, w skrajnych wyziębieniach w wyniku czego nasilają się bóle kręgosłupa, przy długotrwałych stresach, bezsenności depresji, zaburzeniach seksualności i spadku libido. 

Bańki próżniowe (więcej ...)

Po przystawieniu do skóry bańki unoszą ją ? powstaje podciśnienie, które umożliwia rozdzielenie zbitych ze sobą czy wręcz zrośniętych tkanek. Organizm dąży do nawodnienia i jędrności (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz), by stworzyć jak najlepsze warunki dla funkcji życiowych. Każda zbita, twarda tkanka jest w tym przeszkodą, bez względu na to, czy jest to wynikiem odwodnienia, przewlekłych stanów zapalnych, czy chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien. Celem terapii bańkowej jest zwiększenie przepływu płynów w obrębie tkanek co ma bezpośredni wpływ w łagodzeniu stresu, napięcia mięśni pleców, szyi i barków. 

Moksa sucha (więcej ...)

Lampa TDP to lampa na podczerwień nowej generacji, nazywana także lampą mineralną ze względu na płytkę mineralną z czarnej gliny; po nagrzaniu przez emiter promieni podczerwonych emituje minerały i fale elektromagnetyczne, które przenikają w głąb ciała. Płytka zawiera 33 minerały, kluczowe dla naszego organizmu, między innymi żelazo, selen, mangan, cynk, kobalt, nikiel, miedź.
Naświetlając nasze ciało promieniami podczerwonymi rozgrzewamy je od wewnątrz, rozszerzamy włosowate naczynia krwionośne i zwiększamy przepływ krwi tętniczej przez tkanki powodując ich lepsze odżywienie Dodatkowo zmniejszamy napięcie mięśniowe, przyspieszamy przemianę materii oraz działamy przeciwbólowo. Naświetlanie pozwala ponadto pozbyć się z organizmu toksyn oraz poprawia samopoczucie, przynosi uczucie rozluźnienia i relaksu.

Po lampę TDP warto sięgnąć w celu:

 • łagodzenia bolesnych obrzęków
 • złagodzenia bólu mięśni, kości i stawów
 • rozluźnienia mięśni
 • poprawy mikrokrążenia krwi
 • dodania sobie energii w przypadku osłabienia i spadku energii
 • odprężenie i uspokojenia się
 • poprawy samopoczucia w przypadku lęków, nerwic i depresji
 • stosowania jej jako zamiennika moksy
 • łączenia jej z zabiegami akupunktury
 • łączenia jej z aromaterapią i zastosowaniem olejków eterycznych
Konchy/pępkowanie (więcej ...)

Metoda ta polega na wprowadzeniu do ucha pacjenta specjalnej zapalonej świecy tzw. konchy. Działa to oczyszczająco na organizm, usuwa skutki stresu, uspokaja i relaksuje. Koncha jest podpalana i wprowadzana do przestrzeni ucha, gdzie działając w podciśnieniu spalony wosk generuje ciepło, które stymuluje kanał energetyczny meridianu nerek. Stosuje się ją w zaburzeniach uszu, gardła i nosa, przy długotrwałych stresach i depresji, bólach głowy, nadpobudliwości, natłoku myśli oraz niskiej samoocenie.

Pępkowanie reguluje m.in. pracę układu pokarmowego, polepsza wchłanianie substancji odżywczych, wpływa na wydalanie toksyn, uwalnia energię i wpływa na nasze pozytywne nastawienie do życia.

mgr Mirosława Orzech

NATUROPATA, REFLEKSOLOG, TERAPEUTA

Od ponad 20 lat rozwijam swoje zamiłowanie do refleksologii stóp oraz innych naturalnych metod leczenia. Interesuję się medycyną wschodnią, uważając ją za pewne źródło samoleczenia. Jestem otwarta na chęć niesienia pomocy i wspierania ludzi w procesie wyzdrowienia. Zawsze słucham, nie oceniam.

Zajmuję się przywracaniem równowagi w organizmie poprzez zabiegi i terapie refleksologiczne stóp, głowy i twarzy, terapie ciepłem oraz terapie dźwiękiem. Podczas terapii zalecam odpowiednie zioła, naturalne suplementy, odpowiednią dietę, oczyszczanie i regenerację organizmu. Pokazuję, jak można na co dzień samemu wspomagać się w zachowaniu lepszego samopoczucia.

Terapia naturalna to moja pasja sprawiająca, że wciąż w tym kierunku pogłębiam wiedzę, ponieważ uważam, że to właśnie natura daje nam najprostsze rozwiązania.

Przebieg konsultacji i zabiegów:

Ważne! Pacjent musi czuć się zrelaksowany. Proszę nas informować o swoich odczuciach.

Refleksologia stóp: czas zabiegu ok 1h

Refleksologia głowy i twarzy: czas zabiegu ok 1h 15 minut

Umów się na sesje z naturopatą

KONSULTACJE PROWADZI
MIROSŁAWA ORZECH

Informacje i zapisy:

tel. + 48 519 677 688
e-mail: sekretariat@szkolaterapeutow.pl