Wykładowcy Szkoły Terapeutów

Tomasz Szczepanek

dr Tomasz Szczepanek

Astrolog, dr Filozofii

Od dziecka interesowało mnie to, co dzieje się na niebie ? zwłaszcza nocnym. Z czasem astronomiczna fascynacja wsparta została pragnieniem znalezienia sensu we wszystkim, co zdarza się wokół mnie ? na własną rękę. W ten sposób przyszła do mnie astrologia: jako narzędzie zrozumienia tego, co dzieje się w moim życiu poprzez interpretację tego, co dzieje się na niebie. To alchemiczne w swej naturze podejście wsparłem studiami filozofii (szczęśliwie obroniony tytuł doktora) oraz praktyką artystyczną w teatrze (szczęśliwie zdobyty dyplom reżysera). Stąd też lubię patrzeć na życie jako sztukę, w której planety niczym aktorzy odgrywają historie znane nam od zarania dziejów… historie tajemniczych metamorfoz.

Bio

Warsztat astrologa zdobyłem i wciąż doskonalę poprzez codzienną praktykę badania zależności między aktualnym układem ciał niebieskich a bieżącą sytuacją na Ziemi ? w tej mikro i makro skali. Tylko w ten sposób można zrozumieć, jak działa dynamika zodiakalnych archetypów oraz w jaki sposób manifestuje się konkretnie w czasie i przestrzeni. Wiele zawdzięczam nauczycielom, których książki mogłem czytać (Liz Greene, Jeffrey Wolf Green) oraz u których mogłem pobierać lekcje (Artur Święch, Leszek Weres). Ostatecznie jednak największym nauczycielem jest każdy następny człowiek, jakiego stawia na mojej drodze kosmos.

Kosmogram, czyli graficzna reprezentacja układu planet w danym miejscu dla konkretnej chwili, niczym mapa pozwala odkryć i zrozumieć położenie szukającego odpowiedzi człowieka oraz umiejscowić jego doświadczenie w szerszym horyzoncie zdarzeń, jakie już miały miejsce oraz które mają dopiero nastąpić. Co przygotowała dla Ciebie przyszłość? Tego nikt nie wie… Ale dzięki astrologii można przewidzieć, jakiego rodzaju sens wypłynie dla Ciebie z nadchodzących zdarzeń, dzięki czemu będziesz mieć szansę z większym spokojem i odwagą stawić czoła temu, co niesie dla Ciebie wszechświat.

wykładowca w szkole terapeutów

Tomasz Szczepanek